فال اوت شلتر Fallout Shelter یک بازی بسیار سرگرم کننده و نام آشنا برای سیستم عامل اندروید، آی او اس و ویندوز میباشد. این بازی که از آن به عنوان انقلابی در دنیای بازی های موبایل یاد میشود توانست در هفته ی اول انتشار خود برای سیستم iOS میلیون ها کاربر را به خود جذب کرده و پس از زدن رکورد دانلود بسیاری بازی های معروف نظیر کندی کراش رتبه ی اول را در لیست پرطرفدارترین بازی های فروشگاه اپل کسب کند. در ادامه قصد داریم به عنوان اولین سایت ایرانی آموزش کامل بازی فال اوت شلتر را برایتان قرار داده و همچنین به معرفی بخش های مختلف این بازی بپردازیم. البته منتظر پست های بعدی آموزشی مرتبط با این بازی نظیر ترفندها و نکات مختلف در تک اندروید باشید …

در ابتدای بازی شما دست به ساخت یک شهر در زیر زمین میزنید و باید با مدیریت مردم و منابع جامعه ای شاداب و پرنشاط را ساخته و پرورش دهید. با این حال، مدیریت یک شهر زیرزمینی به هیچ وجه آسان نخواهد بود! مطمئناً، ساکنان شهر شما نمیگذارند همه چیز روال عادی خود را طی کند و با نوشتن یادداشت ها، دخالت و شیطنت در کنار بناها و… این روند رشد را مختل میکنند. به عنوان یک مدیر شما باید دقت زیادی را درباره مدیریت منابع و شهروندانتان به خرج دهید، شما مسئول این هستید که یک ازدحام و شلوغی جمعیت را سامان ببخشید. در ابتدای بازی به هیچ وجه شرایط خوب و مناسب نیست، شما باید تلاش فراوانی بکنید تا سلامت و شادی را به جامعه ی خود باز گردانید. در ادامه آموزش فال اوت شلتر و معرفی بخش های مختلف آن را بخوانید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و شهر آخرالزمانی و قدرتمند خود را بسازید!

مطالب مرتبط

دانلود بازی فالوت شلتر (فال اوت شلتر) اندروید

بایدها و نبایدهای بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید

نکته های پایه بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

نکات حرفه ای بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

ترفند ها و نکات بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

لانچ باکس، کپ، اسلحه و لباس نامحدود بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) – بدون نیاز به هک

 

آمارها و قدرت های ویژه :

درست مانند نسخه ی اصلی و کامپیوتری بازی Fallout هرکدام از ساکنان فال اوت شلتر نیز دارای ویژگی ها و توانمندی های خاص خود هستند. هرکدام از این توانایی ها نقش خود را در زندگی زیرزمینی بازی میکند و تاثیر خاص خود را دارند. پس باید به بهترین صورت از توانمندی ساکنان شهرتان استفاده کرده تا میزان شادی را با سرعت بالاتری افزایش دهید. در زیر نیز به معرفی دسته های اصلی این ویژگی ها میپردازیم :

  • نیرو و استحکام (Strength) : ساکنان با آمار نیروی بالا برای مشاغل فیزیکی که نیاز به قوه ی جسمی بالایی دارند عالی هستند و همچنین بهترین کارمندان برای نیروگاه های انرژی میباشند.
  • ادراک (Perception) : شهروندانی که دارای قدرت ادراک بالا میباشند میتوانند اطلاعات دقیقی را به سهولت و به بهترین صورت ممکن تهیه کنند. بهترین محل کار آنها کارخانه تصفیه آب میباشد.
  • پایداری و سرسختی (Endurance) : ساکنانی با استقامت و سرسختی بالا میتوانند سختی ها و مجازات های سنگینی را تحمل کنند و بهترین شغل مناسب آنها کاوش در زمین های بایر و یا خدمت در کارخانه Nuka-Cola است.
  • گیرایی (Charisma) : مردم کاریزماتیک برای شما جذاب ترین نیروها خواهند بود و مناسب ترین نیروی کار در ایستگاه های رادیویی میباشند. جالب است که درباره خود کلمه کاریزماتیک نیز توضیح مختصری بدهم، شخص کاریزما به کسی گفته میشود که دارای قدرت رهبری فوق العاده بوده و همچنین میتوانند تاثیر ویژه ای در پیروان خود داشته باشند. رهبری کاریزماتیک نیز به فرمانبرداری و پیروی غیرعادی از یک شخص به علت تقدس دینی او گفته میشود. با استفاده از این نیروها میتوانید تاثیر زیادی روی مردم خود داشته باشید و در صورتی که قصد دارید اقدام و تفکری را با سرعت بیشتر در میان جامعه گسترش دهید میتوانید از این افراد استفاده کنید.
  • هوش (Intelligence) : ساکنان هوشمند شما میتوانند به راحتی و با سرعت بالا مسائل و معماهای پیچیده ای را که در طول بازی با آنها مواجه میشوید حل کنند. آنها بهترین کارمندان شما در آزمایشگاه ها و داروسازی خواهند بود.
  • چابکی و چالاکی (Agility) : شهروندانی که دارای چابکی بالا میباشند میتوانند با زیرکی و سریع روی پاهای خود بایستند و میتوانند به بهترین وجه در کار در رستوران ها بپردازند.
  • شانس (Luck) : افراد خوش شانس شهرتان میتوانند در هرجایی که میخواهید باشند. هرجا که آنها حضور داشته باشند احتمال موفقیت در کارها نیز افزایش می یابد. همچنین اگر شما آنها را به دنبال طلسم ها بفرستید به احتمال زیاد آنها میتوانند اشیاء نادری را در زمین های بایر کشف کنند.

شما میتوانید تعداد موردنیاز شهروند را به شهر زیر زمینی خود آورده و با سکونت دادن آنها در اتاق های آموزشی، متناسب با نیاز خودتان اقدام به پرورش و تقویت توانمندی هایشان کنید. علاوه بر این میتوانید با مزین کردن آنها، آمار توانمندی هایشان را بالا ببرید.

 

استخدام درست شهروندان در شغل های مناسب :

همانطور که در بالا گفته شد هر شهروند دارای توانمندی های خاص خود میباشد که میتوان آنها را در مکان های مخصوص پرورش داد و نیاز است که آنها در شغلی متناسب با ویژگی ها و توانایی های خودشان به کار گرفته شوند. این کار علاوه بر افزودن به شادی کل باعث تولید کارآمدتر نیز خواهد شد. ارتقا اتاق های تولید به همان مقداری که باعث ایجاد فضای بیشتر میشود خروجی تولید را نیز افزایش میدهد، به این معنی که شما میتوانید با منابع بیشتری مدیریتتان را ادامه دهید. علاوه بر این شما قادر هستید چند اتاق تولید را در کنار هم بنا کنید، اگرچه آنها در یک لول مشترکی هستند اما میتوانند با یکدیگر ترکیب شوند. گسترش اتاق تولید باعث ایجاد کارگرهای بیشتر و تسریع تولید توسط آنها خواهد شد.

شما میتوانید وضعیت و آمارهای هر شهروند را بصورت مجزا بررسی کنید تا ببینید که کدام بخش برای کار آنها مناسب تر است. همچنین میتوانید آنها را بصورت مستقیم به اتاق های درخواست ببرید تا ببینید که با آوردن آنها به انجام کاری تا چه حدی میتوانند به گسترش تولیدات شما کمک کنند. البته ممکن است آنها در کاری باعث کاهش تولید نیز بشوند که همه ی این موارد در همان اتاق درخواست و با استفاده از دو علامت مثبت و منفی و همچنین اعداد نمایش داده خواهد شد.

 

امتیازات و درجه شادی :

نکند شما فکر میکنید که ساکنان خود وقتی از زمین های بایر خارج میشوند و وقت کار آنها تمام میشود خیلی خوشحال میشوند؟ نه، سخت در اشتباهید! آنها آسایش و رضایت را در خانه های زیرزمینی خود طلب میکنند. پس شما باید به شاد کردن آنها توجه ویژه ای داشته باشید. خبرهای خوب همچون نبودن هیچ چیز در آتش، شایع نبودن دروغ در اطراف ساکنین، کاهش آلودگی ها و… از جمله مواردی هستند که تا 50% شادی مردم شما را تضمین میکند. شما میتوانید این مقدار را از طریق راه های مختلفی نظیر مشغول کردن آنها به کار، کاری که از آن احساس رضایت و لذت کنند و همچنین بردن آنها به اتاق رادیو افزایش میابد. هرچقدر شهروندان شهر شما شادتر باشند مقدار تولیدات بیشتری برای غذا، قدرت و آب به شما هدیه داده میشود. شما میتوانید شادی فردی هرکدام از ساکنین را بصورت مستقیم و با کلیک کردن روی آنها و یا با زدن چرخ دنده ی موجود در گوشه ی بالا و سمت چپ صفحه مشاهده نمایید.

 

پاور آپ :

هیچ چیز در شهر شما بدون استفاده از قدرت های فراوان اتفاق نمی افتد. در ابتدا اتاق های شما بسیار دورتر از نیروگاه های شما بنا شده اند و همچنین باید توجه داشته باشید که ساختمان هایی مانند کارخانه های تولیدی غذا و آب در کنار آب ها ساخته شده باشند. بودن مسیر طولانی بین محل کار و اتاق های اصلی ممکن است شهروندان شما را ناراضی کرده و از میزان شادی بکاهد. بنابراین شما میتوانید در صورتی که ساکنین شهرتان بیش از حد رنج میبرد دست به تخریب ساختمان های غیرضروری بزنید.

 

نگه داشتن سه منبع بزرگ در حالت تامین و ذخیره سازی فراوان :

در حالیکه هر هر اتاق عملکرد خود را دارد اما ساختمان های تصفیه آب، نیروگاه ها، رستوران ها/پارک ها برای شهر شما بسیار مهم هستند زیرا فقدان آنها و یا نقص در خطوط تولید آنها میتواند اثرات مخرب و جبران ناپذیری را به بار بیاورد. قدرت ها میتوانند در ساختمان هایی بدون کاربرد استفاده شوند و از چرخه ی اقتصادی برون آیند، آب ها میتوانند توسط اشعه های رادیواکتیوی آلوده شوند و همچنین غذاهایتان میتوانند کشنده باشند یا حتی شهروندانتان بر اثر کمبود غذا بمیرند، پس باید مراقب باشید که هیچکدام از اینها اتفاق نیافتد. پس باید بر روی منابع خود مدیریت کرده و سه ساختمان یا منبعی که معرفی شد را در اولویت خود قرار دهید.

 

تکمیل اهداف خود برای کپ ها و لانچ باکس ها :

شما همیشه باید سه هدف اصلی را دنبال کنید. آوردن مقدار معینی کپ یا مسلح کردن تعداد مشخصی از ساکنین و کامل کردن آنها با پرداخت چایزه! با به پایان رساندن هدف های مشخص شده ی در هر روز علاوه بر منابعی که غارت میکنید جوایزی برای شما و شهروندانتان در پی خواهد داشت. البته در صورتی که شما کارها و مسائل مهمتری را در زمینه ی مدیریت شهرتان دارید میتوانید در هر روز یکی از این اهداف را حذف کنید. فراموش نکنید که پس از تکمیل هدف های مشخص شده جوایز خود را دریافت کنید زیرا با استفاده از آنها میتوانید اتاق های جدیدی با عملکردهای متفاوت ایجاد کنید.

 

 

چه چیزی در جعبه ها وجود دارد؟

این کپ ها هستند که برای خرید و ارتقا اتاق ها در بازی استفاده میشوند. اما لانچ باکس ها کاربرد دیگری دارند. هر لانچ باکس شامل حداقل یک ویژگی نادر و غیرمعمول در بازی میباشد که از جمله ی آنها میتوان به تعداد زیادی کپ و یا اضافه شدن شهروندانی با لول های بالا اشاره کرد. شما میتوانید لانچ باکس ها را از راه های گوناگون نظیر حل کردن چالش های سخت رو به روی شما و یا خرید آنها بصورت مستقیم از فروشگاه کسب کنید. شما نیاز نیست که هر موردی را از طریق فروشگاه اینترنتی فال اوت شلتر خریداری نمایید بلکه میتوانید با خرید لانچ باکس ها شانس خود را برای به دست آوردن Boost هایی با کاربردهای متفاوت امتحان کنید. اگر بصورت خلاصه بخواهم برایتان درباره لانچ باکس بگویم میتوانیم این قابلیت را “جعبه ی شانس” نیز صدا بزنیم که بسته به شانس شما میتواند موارد مختلفی را به شما هدیه دهد.

 

عجله کردن و منتظر نماندن :

نمیخواهید احساس انتظار را تجربه کنید؟ خودتان را از دسته آدم های صبور نمیدانید؟ شما میتوانید برای منابع خود و همچنین کسب جایزه ی XP که برای کاهش ریسک شما در موارد مخلتفی بکار میرود از قابلیت عجله کردن یا همان rush استفاده کنید. این قابلیت میتواند در زمانی که شانس شما زیر 40% است بسیار با ارزش و موثر باشد. اما توجه داشته باشید که هروفت که از امکان rush استفاده میکنید شانس شما برای اینکه کارها به اشتباه انجام شوند نیز بیشتر خواهد شد. پس بهتر است در مواقع ضروری و با درنظر گرفتن همه ی جوانب از این قابلیت استفاده کنید.

 

به مادرها اجازه دهید که به کارهایشان برگردند!

این اصلاً جوانمردانه نیست که اجازه بدهیم بانوانی که باردار هستند کار کنند، اما هی! اینجا آخرالزمان است و جایی برای ترحم و جوانمردی باقی نمیگذارد، هرکسی باید وظیفه ی خودش را انجام دهد.(سیاست کثیف در دنیای بازی ها هم وجود دارد!) به محض اینکه بانویی کار ایجاد لبخند روی صورت مردی که شما انتخاب میکنید را تمام کرد باید به شغل خود برگردانده شود. اینجا صحبت از برهم زدن برابری و عدالت نیست بلکه شما نیاز دارید که منابعتان در بالاترین لول خود نگهداری شوند. بارداری میتوانند زمان زیادی در بازی طول بکشد و نبودن بانوان باردار در سر کار خود میتوانند ضرر زیادی به منابع و اقتصاد شما برسند، چه بسا زمانی که کودکان آنها به دنیا بیایند.

 

کاوش در زمین های بایر :

بدون شک شما به آب، غذا و نیرو احتیاج دارید اما متاسفانه برای کسب همه ی اینها شهر شما به خود متکی نیست. همچنین شما به اسلحه ها و لباس ها نیز نیاز دارید البته اگر کارگرانتان بتوانند از زمین های بایر جان سالم به در ببرند و یا موفق به کسب منابع در این زمین ها شده باشند! شما میتوانید تعدادی از شهروندان را به جستجو در زمین های بایر بفرستید اما باید مراقب آنها در این امر و در این زمین نیز باشید زیرا که خطرات زیادی آنها را تهدید میکند. البته شهروندانی که به کار در این زمین ها فرستاده میشوند آلوده به بیماری رادیواکتیوی نشده و میتوانند پس از انجام کار خود به راحتی به خانه هایشان برگردند اما باید مطمئن باشید که آنها دچار Radaway یا Stimpacks نشده باشند و در صورت وجود آنها را درمان کنید وگرنه سرنوشت بدی در انتظار آنهاست.

 

با مهاجمان باید چکار کرد؟

خب، اینجا یک خبر بد برایتان داریم : مهاجمان در راه اند و قصد ایجاد شورش و رخنه کردن بر شهر شما را دارند. اما خبر خوب این است که شما میتوانید در مقابل آنها ایستاده و به مبارزه بپردازید. آسان ترین و ابتدایی راه برای مقابله با آنها ارتقاء درهای شهر شماست تا شکستن آنها توسط مهاجمان دشوارتر شود. اگر شما تنها تعداد انگشت شماری اسلحه در اختیار دارید بهتر است آنها را به دست افراد با صلاحیت شهرتان داده و از آنها به عنوان نگهبان درهای شهرتان استفاده کنید. اما اگر تعداد زیادی اسلحه داشتید همه ی شهروندانتان را مسلح کنید تا حتی اگر شورشی ها از درهای اصلی شهر گذاشتند در داخل شهر و میان مردم نیز با مقاومت رو به رو شوند. همچنین شما میتوانید شهروندان مسلحتان را به نقاط دلخواهی که نیاز به دفاع دارند ببرید اما توجه داشته باشید که هر اتاق میتواند ظرفیت مشخصی از شهروندان را نگهداری کند پس شما نمیتوانید کل جامعه ی تان را پس از حمله ی مهاجمان ارسال کنید.

 

اگر شما تعداد کافی اسلحه ندارید، چندتا را به عنوان ذخیره نگه دارید!

شما میخواهید بهترین اسلحه هایتان را به شهروندانی بدهید که در حال کاوش و جستجو در زمین های بایر هستند اما زمانی که شما شروع میکنید به اندازه ی کافی اسلحه ندارید که بتوانید کل شهر زیرزمینی تان را مسلح کنید. هرچند که هجوم دشمنان میتواند در هرجایی رخ بدهد و ساکنانی که در نزدیکی درها هستند ممکن است در بین حملات مهاجمان تغییر کنند بهتر است چند اسلحه را دور از دسترس همه نگه دارید. با این کار زمانی که یک اتفاق عجیب یا حمله ای غیرمنتظره رخ میدهد میتوانید مردم موجود در آن منطقه را مسلح کنید تا به مقابله بپردازند. همچنین با این کار شهروندان شما از حمله ی راهزن ها نیز در امان میمانند.

 

استفاده از آسانسور در مواقع اضطراری :

یک آسانسور بر روی محوری که مرکز شهر زیرزمینی شماست حرکت میکند و این بسیار عالی به نظر می آید اما برای شهروندانی که در نقاطی دورتر از مرکز شهر زندگی میکنند به معنی سفری طولانی تر است! به هرحال کمی پیاده روی در مواقع عادی بسیار خوب هم هست اما در لحظه هایی اضطراری و مواقعی که مهاجمان حمله کردند تنها چندثانیه میتواند عده ی زیادی را به کشتن دهد. آنجاست که شما نیاز به آسانسور دارید تا به سرعت با مهاجمان مبارزه کنید و نگذارید بیشتر از این به شهرتان نفوذ کنند. پس بر روی راه های شهر و آسانسورها باید نظارت دقیقی داشته باشید و در هنگام مدیریت آنها به هیچ وجه مواقع اضطراری را فراموش نکنید.

 

افزایش سطح توانایی شهروندانی که توانمندی های متوسطی دارند :

در حالیکه برخی از ساکنین شهر شما در هرجایی میتوانند از استعدادهای آشکاری برخورد باشند ممکن است برخی کارگرانی که به اکتشاف در زمین های بایر میپردازند از توانمندی های خاصی بهره مند نباشند. خوشبختانه اتاق هایی برای تعلیم آنها و تقویت مهارت هایشان وجود دارد. هنگامیکه تعداد ساکنین شما به 24 نفر برسند دسترسی شما به اتاق وزن و یک اتاق اضافی که باعث افزایش ویژه ی توانمندی های جمعیت شده باز میشود. پس از ساخت آن اتاق ها میتوانید شهروندان را برای تعلیم به هرکدام از آن اتاق ها بفرستید تا به صورت دائمی از یک توانمندی خاص برخوردار شوند و بتوانند در جاهای بهتری که با استعدادهایشان همخوانی دارد کار کنند.

 

رادیو، رادیو :

شما باید برای بهبود میزان شادی مردم به ساخت یک ایستگاه رادیویی که خیلی هم برایتان موثر است اقدام کنید. اما این کار با شتاب و به سرعت انجام نمیگیرد. شما باید قبل از احداث یک ایستگاه رادیویی و فراهم کردن قابلیت وای فای برای شهروندانتان به قسمت های پایه و با اهمیت بازی مسلط شوید و برای تبلیغات رسانه ای و رادیویی خود برنامه ریزی نمایید. در این قسمت باید بصورت سیاسی عمل کنید و توجه داشته باشید که رسانه هایی همچون رادیو باعث افزایش درک و روشن فکری مردمتان خواهد شد. در صورتی که بتوانید از طریق ایستگاه های رادیویی پیام های مناسبی به شهروندان برسانید میتوانید تاثیرات بسیار زیادی را در جامعه ی خود بگذارید که از جمله ی آنها افزایش تعداد داوطلبان کار در زمین های بایر است.

به زودی این پست با ادامه آموزش این بازی کامل میگردد

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 23
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

امیر در جمعه , 6 شهریور 1394 گفته :

سلام چقدر تول می کشد زن های بار دار بچه هاشون به دنیا بیاد

پارسا(نویسنده) در شنبه , 7 شهریور 1394 گفته :

درود، پس از باردارشدن بانوان حدوداً سه ساعت طول میکشد تا بچه به دنیا بیاید و در این مدت هم حتماً نیاز نیست بازی را در حال اجرا نگه دارید. علاوه بر این 3 ساعت دیگر طول میکشد تا نوزاد بصورت کامل رشد کند و مطمئناً در هنگام رشد او نمیتوانید از وی کار بگیرید!

علی در دوشنبه , 9 شهریور 1394 گفته :

اگه یه نفر با توانایی بالا باردار شه بچه ش هم با همون توانایی ها به دنیا میاد یا اصلا تاثیر نداره؟یا اگر مثلا مرد توانایی بالا داشته باشه ولی زن نه یا بر عکس چی میشه؟

پارسا(نویسنده) در دوشنبه , 9 شهریور 1394 گفته :

درود
ماکزیمم حالت متوسط استعداد های پدر و مادر وضعیت توانمندی های بچه را تعیین خواهد کرد، بالاترین میزان توانایی بچه برای هرکدام از ویژگی ها 3 میباشد.

parsa در جمعه , 13 شهریور 1394 گفته :

با سلام از کجا باید فهمید که به شخص باهوشه یا مثلا قویه منظورم اینه کجا نوشته میشه بگید ممنونم

پارسا(نویسنده) در جمعه , 13 شهریور 1394 گفته :

درود، در قسمت اطلاعات شهروندان قسمتی هست به نام SPECIAL که میتونید توانمندی های شهروند موردنظرتون رو مشاهده کنید. جهت راهنمایی بیشتر از این مطلب استفاده کنید

امین در دوشنبه , 16 شهریور 1394 گفته :

سلام / مدتی آدمای من آلوده به رادیو اکتیو شدن ( نصف جونشون قرمز شده) باید چیکار کنم تا این مشکلم حل بشه ؟ تمامی افراد آلوده شدن و به محض استفاده از دارو دوباره همونجوری میشن !!!

ممنونم

پارسا(نویسنده) در دوشنبه , 16 شهریور 1394 گفته :

درود
سریع ترین راه استفاده برای حل مشکل قرمز بودن سلامت شهروندان استفاده از Radaways است. این ها به عنوان یک بسته ی سلامتی کار می کنند. آنها در اصل شفادهنده ی ساکنین نیستند اما میتوانند تا حدی آلودگی های رادیواکتیوی را درمان کنند یا به بیانی دیگر اجازه میدهند تا میزان سلامت شهروندان کامل شود. برای استفاده از Radaways بر روی فرد موردنظر خود کلیک کرده و در قسمت منو آیکون درمان را انتخاب کنید. شما میتوانید Radaways ها را بصورت تصادفی از طریق لانچ باکس ها به دست آورید اما این راه حل برای شما هزینه ی زیادی خواهد داشت. در عوض یک آزمایشگاه علوم ساخته و یک فرد باهوش را به آن بفرستید. این آزمایشگاه میتواند تا 16 شهروند را برایتان باز کند.
و اما راه حل دیگر آب است :
فالوت شلتر 3 منبع دارد که باید همواره درباره ی آنها نگران باشید: انرژی، غذا و آب. هرکدام از این سه منبع وظیفه ی خاصی را برعهده دارد، انرژی نیروی اتاق شما را فراهم میکند، غذا سلامت را باز میگرداند و آب در برابر بیماری رادیواکتیوی موثر خواهد بود. این فرآیند تا حدی کند است اما تاثیر خودش را خواهد گذاشت. همچنین در صورتی که از بازی بیرون بروید عمل نخواهد کرد. برای استفاده از این روش کافیست مطمئن شوید که مقدار زیادی آب ذخیره کرده باشید (منابع خود را در وضعیت سبز نگه دارید).
اگر هر دو راه حل موثر نبود سعی کنید بیشتر بازی کنید و ساعت های بیشتری بازی را باز نگه دارید. مطمئناً این کار سریع ترین و بهترین راه حل برای مقابله با بیماری رادیواکتیوی خواهد بود و شهروندان شما بابت این کار ممنونتان میشوند!

امین در سه شنبه , 17 شهریور 1394 گفته :

رهنمایی کاملی بود / ممنونم
اما ای کاش دلیل آلوده شدن رو هم لطف کنید
چون فقط از طریق افرادی که میرن بیرون این بیماری انتشار پیدا نمیکنه / خیلی ساده بدون هیچ علتی خود به خود میبینم که آلوده میشن

ممنونم

پارسا(نویسنده) در سه شنبه , 17 شهریور 1394 گفته :

خواهش می کنم، امیدوارم با مطالب زیر بتونید کامل پاسختون رو بگیرید
بله اگه شهروندانی رو به خارج از شهر بفرستید ممکنه دچار بیماری و به خصوص بیماری رادیواکتیوی بشن. پس بهتره برای جلوگیری از این بیماری ها کارهای زیر رو انجام بدید :
1- در ابتدا مطمئن بشید که قبل از ارسال شهروندان، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی رو جهت تولید radaway و stimpacks ساخته باشید. شهروندانتون حتماً باید مجهز به این دو شده باشن
2- همچنین مطمئن بشید که افرادتون بصورت کامل مجهز شده باشن یعنی از لباس ها و اسلحه های مناسبی برخوردار باشن
3- پس از اینکه این دو کار رو انجام دادید بهترین کار اینه که شهروندان خوش شانس و یا اونهایی که بیشترین استقامت رو دارند به زمین ها بفرستید. شاید تا الان پیش خودتون گفته باشید که استقامت به چه دردی میخوری، این ویژگی دقیقاً اینجا خودش رو نشون میده و باعث میشه شهروندان ایستادگی بیشتری در برابر مهاجمان یا بیماری ها بکنند. پس این دو مورد گفته شده را فراموش نکنید : شانس و استقامت!
4- شهروندانتون رو نه خیلی زود و نه خیلی دیر از زمین های بایر بیرون بیارید، نه اونقدر زود که هیچ چیزی به دست نیارید و نه اونقدر دیر که باعث بشید دچار بیماری یا مرگ بشن
5- به محض اینکه بالای 14 شهروند رسیدید آزمایشگاه های علوم رو بسازید. اگر دیدید شهروندانتون درباره radaway، افتادن ناخن ها، مشکل دست ها و… صحبت میکنن اونها نیاز به radaway جهت مقابله با مسمویت اشعه رادیواکتیوی دارند. اگر درباره نیاز به دراز کشیدن، احساس بیماری و قیاقه ای افتاده حرف شد بهشون stimpack بدید. بیماری ها یا رادیواکتیو باعث میشه که شادی اونها به شدت پایین بیاد پس تا میتونید این موارد رو در اختیارشون بذارید. حتی اگه فکر کردید یک تن از اونها رو هم ساختید باز دست از تولیدشون بر ندارید!

ehsan در پنج شنبه , 19 شهریور 1394 گفته :

سلام خیلی ممنون از سایتتون ایا میشه تو قسمت یا اتاق armory اسلحه ساخت؟

پارسا(نویسنده) در جمعه , 20 شهریور 1394 گفته :

درود، ممنون از لطفتون
Armory که مربوط به اتاق های آموزش هست و در هنگامیکه به 28 شهروند برسید باز میشه و با استفاده از اون میتونید قدرت ادراک شهروندان را زیاد کنید و تا اونجایی که میدونم به اسلحه مربوط نمیشه

محمد در جمعه , 27 شهریور 1394 گفته :

سلام
ممنون از اموزش
یه سوال داشتم.تعداد افرادی که به پناهگاه منکپناه میارند خیلی خیلی کمه و تقریبا مجبورم فقط با زاد و ولد جمعیت و افزایش بدم
ایا برای جذب افراد باید گاره خاصی کرد ؟
در ضمن میزانه رضایت میردمم بالای 90 درصده و میزانه خوبیه

پارسا(نویسنده) در شنبه , 28 شهریور 1394 گفته :

درود خدمت شما، سپاس از لطفتون
همونطور که خودتون هم فرمودید بهترین راه زاد و ولد هست پس سعی کنید که اکثر بانوان بازی حامله باشند
اما سایر موارد همچون راضی بودن مردم، در امان نگه داشتن آنها از خطرها، زمین های بایر، لانچ باکس ها، ساخت رادیو و برخی موارد دیگر نیز در افزایش جمعیت شما موثر خواهد بود
در کل کار خاصی بجز اینکه همه ی شرایط رو مناسب نگه داشته و آقایان و بانوان بیشتری رو در کنار هم قرار بدید نیاز نیست انجام بدید
امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید

محمد در شنبه , 28 شهریور 1394 گفته :

سلام.آخه من قبلا یه بار این بازیو نصب کرده بودم اما خوب بلد نبودمش
اما تعداد افرادی که پناه میاوردن خیلی زیاد بود
بعد که چند تا اموزش ازش خوندم و دوباره نصبش کردم تعداد افرادی که از بیرون میان خیلی کم شد !

پارسا(نویسنده) در یکشنبه , 29 شهریور 1394 گفته :

نه شما اگه همه ی موارد گفته شده رو انجام بدید مطمئن باشید روند پیشرفتتون مناسب و پیوسته خواهد بود و در آینده با مشکلات اساسی در بازی برخورد نمی کنید

محمدرضا در شنبه , 28 شهریور 1394 گفته :

سلام ، منظور شما از استقامت که تو هر پستی گفتین e هستش یا s ???
برای اینکه یکی رو بفرستم سرزمین بایر علاوه بر L باید E بالاتری داشته باشه ؟

پارسا(نویسنده) در یکشنبه , 29 شهریور 1394 گفته :

درود، بله استقامت E (برگرفته از کلمه Endurance) هست
درسته همونطور که واضحه درکل هرچقد ویژگی هاشون بهتر باشه نتیجه ی کارشون نیز بهتر میشه، اما مهمترین ویژگی همون شانس (L) و استقامت (E) هست

محمدرضا در چهارشنبه , 1 مهر 1394 گفته :

خیلی ممنون آموزش های شما عالین 🙂

Reza در سه شنبه , 13 بهمن 1394 گفته :

سلام ببخشید عمل زاد و ولد چجوری اتفاق میوفته یعنی باید چیکار کرد؟

amir در جمعه , 16 بهمن 1394 گفته :

چه زمانی به مردم اضافه میشه ؟

شایان در سه شنبه , 4 خرداد 1395 گفته :

سلام . من وقتی میخوام برم برای لانچ باکس میگه اینترنت ندارید درحالی که دارم باید چیکار کنم؟

mohammad در یکشنبه , 21 شهریور 1395 گفته :

سلام و خسته نباشید
من یه شوال دارم چطور میتوانیم سگ و گربه را پیدا کنیم الان 56 نفر دارم ولی سگ و گربه ندارم لطفا راهنمایی کنید