در نیمه ی دوم بازی فالوت شلتر هستید و به دنبال ترفندها، راهنمایی ها و استراتژی هایی می گردید که باعث پیشرفت شما در بازی شود؟ پس ما تعدادی از نکات و راهنمایی های جدیدتری را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید اصولی تر و سریعتر در بازی پیش بروید.

خب، متاسفانه من در چندروز گذشته نتوانستم به اندازه ی هفته های قبل فالوت شلتر را بازی کنم اما هنوز هم موفق به کشف نکات و تجربه های جدیدی شدم که تصمیم گرفتم در این پست آنها را با شما به اشتراک بگذارم. راهنمایی های مطرح شده در این مطلب بیشتر برای بازیکنانی گردآوری شده که در نیمه دوم بازی هستند و حدوداً بالای 80 شهروند میباشند. (خود من درهنگام یافتن این نکات 163 شهروند داشتم)

اگر شما تازه بازی را شروع کرده اید و دارای کمتر از 30 شهروند میباشید بهتر و مفیدتر است مقاله های مخصوص افراد مبتدی و همچنین آموزش کامل بازی را در این لینک بخوانید. اما برای شما که حرفه ای هستید نیز پست های زیادی در سایت قرار دارد و بزودی مطلبی برای حملات جدید “پنجه ی مرگ (Deathclaw)” نیز منتشر می کنیم. و اما در این مقاله بر روی مواردی همچون زنده ماندن بیش از یک روز در زمین های بایر، انتقال و ارتقاء اتاق ها، راهنمایی هایی درباره استفاده ی حرفه ای از اتاق آموزش و… بحث خواهیم کرد.

آموزش کامل بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

بایدها و نبایدهای بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید

نکته های پایه بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

نکات حرفه ای بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید 

لانچ باکس، کپ، اسلحه و لباس نامحدود بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) – بدون نیاز به هک

آموزش استفاده از ربات آقای هندی Mr. Handy در بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر)

بقا در زمین های بایر و غارت بیشتر

یکی از راه های بهره برداری بیشتر در زمین های بایر ارسال شهروندان با تجربه و استعدادهای بیشتر و همچنین مجهز کردن آنها با Stimpacks است.

طول مدت حضور در زمین های بایر وابسته به “تجربه” است : خب، در پست های اخیر من درباره ی تاثیر عامل تجربه در افزایش یا کاهش حضور شهروندان داخل زمین های بایر صحبت کرده بودم، اما همونطور که در آن مطالب نیز ذکر شده بود درباره تاثیر واقعی آن مطمئن نبودم. در چند روز گذشته مشاهده شد که شهروندانی که تجربه ی بیشتری دارند واقعاً بهترین گزینه برای ارسال به زمین های بایر هستند زیرا که آنها میتوانند بسیار بهتر دربرابر حملات و خطرها مقاومت نشان دهند. پس بدون شک یک شخص لول 30 بسیار مقاوم تر و بهتر از شهروند لول 5 یا 10 خواهد بود. اگرچه این تایید شده نیست اما من باور دارم که هر سطحی دارای نقطه ی سلامت خود است و هرچه این سطح بالاتر باشد آن شخص میتواند مقاومت بیشتری را تا زمان نیاز داشتن به Stimpack نشان دهد. البته قصد دارم در این هفته آن را آزمایش کنم!

از مزایای دیگر شهروند باتجربه تر این است که او میتواند لباس های بهتری را برای بهبود خود بپوشد. من دریافتم که افرادی با لول پایین قادر به پوشیدن لباس های نادر یا افسانه ای موجود در بازی که باعث افزایش ویژه توانمندی ها میشود نیستند.

برای کسانی که هدف آنها کسب دستاوردهای زیاد است و میخواهند تعداد شهروند را بیش از 15 ساعت در زمین های بایر زنده نگه دارند این کار بسیار آسان خواهد بود که شهروندان با تجربه تر را مجهز به سلاح، لباس یا Stimpack کنند.

به عنوان مثال یکی از کاربران مشاهده کرده بود که یک شهروند با تجربه، دارای سطح حداکثر 6 در قدرت و استقامت، سطح آسیب بالا (15+) و همچنین 25 عدد Stimpacks توانست تا 2 روز و نیم در زمین های بایر حضور داشته باشد.

در همین حال یکی دیگر از خوانندگان گزارش داده که “من چندین ساکن با سطح های مختلف از 15 گرفته تا 48 را که همه ی آنها در توانمندی خود به بالاترین حد یعنی 10 و در Stimpacks و Radaways نیز بالاترین میزان یعنی 25 رسیده بودند به زمین های بایر فرستادم و آنها توانستند تنها کمی بالاتر از 2 روز و نیم قبل از کشته شدنشان دوام بیاورند و همچنین آنهایی که دارای سطح بالاتری بودند توانستند با منابع و غارت های بیشتری برگردند”

تجربه ی خود من نیز بدین گونه بوده که هنگامی شهروندی با سطح 30 را با سلاح لول 7 و قدرت سطح 6 و همچنین 20 Stimpacks فرستادم توانست حدود 21 ساعت دوام بیاورد در حالیکه اگر فردی با سطح 20 را با همین مشخصات و تجهیزات بفرستید به احتمال زیاد بیش از 15 ساعت قادر به حضور در زمین های بایر نخواهد بود.

پس تجربه ی زیاد، ویژگی ها و توانمندی های بالا و Stimpacks کلیدهای اصلی فرستادن افراد به زمین های بایر هستند. به سایر موارد زیاد اهمیت ندهید 😉

شهروندانی که از ویژگی ها یا SPECIAL بالایی برخوردار هستند سرسخت تر مبارزه کرده و همچنین سلاح، لباس و کپ بیشتری را بدست می آورند.

تاثیر آموزش توانمندی های زمین بایر روی کسب منابع خوب : همانطور که در پست های قبلی نیز اشاره شد، ویژگی ها و استعدادها تاثیر مستقیمی روی عملکرد شهروندان در زمین های بایر دارند. به نظر من بهتر است شما روی ویژگی های قدرت (strength)، استقامت (endurance) یا شانس (luck) تمرکز کنید، البته چابکی (agility)، هوش (intelligence) و جاذبه (charisma) نیز مفید خواهید بود. و اما در زیر موارد و توضیحاتی وجود دارد که بنده و برخی خوانندگان توانسته ایم درباره کمک کردن این ویژگی ها به زمین های بایر پیدا کنیم.

  • قدرت (Strength) : به ساکنین اجازه میدهد تا سرسخت تر و مقاوم تر با دشمنان مبارزه کنند
  • شانس (Luck) : کمک میکند تا سلاح، لباس و کپ های بسیار زیادی را به دست آورید
  • ادراک (Perception) : به شما کمک میکند سلاح ها و لباس های بهتری را پیدا کنید و همچنین باعث افزایش مدت خواهد شد
  • استقامت (Endurance) : باعث میگردد شهروندان شما مدت بیشتری بتوانند در زمین ها بمانند
  • هوش (Intelligence) و چابکی (Agility) : سبب می شود تا بتوانید به سرعت از چنگ دشمنان دشوار فرار کنید

در حالیکه من فکر نمی کردم جاذبه یا کاریزما (charisma) اهمیت و ارزش زیادی در این بازی داشته باشد اما یکی از خوانندگان گزارشی مبنی بر مفید بودن آن برایمان فرستاد که می گوید :

“من فکر میکنم charisma در هنگامیکه شهروندان شما یکی از بازماندگان زمین های بایر را ملاقات میکند مفید خواهد بود. شهروندان من وقتی یک مرد را در زمین های بایر ملاقات میکنند او به آنها 60 کپ میدهد! ”

براساس این اطلاعات من تصمیم گرفتم که شروع به آموزش یک نیروی خاص روی شهروندان باتجربه جهت کاوش بکنم. بصورتی به آنها آموزش دادم که هرکدام از ویژگی هایشان لول 10 شود و اکنون منتظرم که ببینم چه میشود.

از نظر زمانی و چگونگی آموزش شهروندان نیز یکی از کاربران سایت ایده ی خوبی مبنی بر اینکه شب ها را به این کار اختصاص دهیم داشت و می گوید : “هنگامیکه شما به رخت خواب میروید منابع موجود در بازی دیگر استفاده نمی شوند. این به معنی است که شما میتوانید همه ی آنها را قرار دهید اما یک کارگر را برای هر منبعی به اتاق آموزش مناسب بفرستید. وقتی از خواب بیدار می شوید همان منابع را در اختیار دارید با این تفاوت که شما همچنین لول های بیشتری نیز دارید”

 

انتقال و ارتقاء اتاق ها

وقتی که شما اتاق های شهر را انتقال یا ارتقا می دهید همه ی نیروگاه های خود را با راکتورهای هسته ای جایگزین نکنید. درست است که آنها میتوانند منابع بیشتری را ذخیره کنند اما تولید آنها نیز با سرعت کمتری انجام می پذیرد.

خب، پس شما تصمیم گرفته اید که اتاق های جدیدتر و بهتر همچون نیروگاه هسته ای، باغ ها و غیره را باز کنید و می خواهید بدانید چگونه باید از آنها سود ببرید؟ پاسخ ترکیب کردن است! در ابتدا من بصورت سیستماتیک دست به انتقال و جایگزینی نیروگاه ها با راکتورهای هسته ای زدم چون فقط فرض میکردم که آنها بهتر خواهند بود. با گذشت زمان به نظر میرسید تولید انرژی طولانی تر شده! فکر کردم که شاید فقط من اینگونه تصور میکنم تا اینکه یکی دیگر از خوانندگان نیز نظر مرا اینگونه تایید کرد :

” من افرادی مشترک را برای کار در نیروگاه ها و همچنین راکتورهای هسته ای قرار دادم. راکتور فوق العاده ی هسته ای توانست در 130 ثانیه 59 انرژی تولید کند یعنی 2.2 ثانیه برای هر انرژی اما نیروگاه های عادی توانستند 49 انرژی را در 95 ثانیه تولید کنند یعنی 1.9 ثانیه برای هر انرژی! “

این بدین معنی است که نیروگاه های هسته ای زمان بیشتری را برای تولید انرژی صرف میکنند. یعنی انرژی کمتر در زمان بیشتر! پس دلیل استفاده از راکتور چیست؟ اساساً میزان ذخیره سازی این اتاق. همانطور که در مقاله های قبلی نیز گفتم راکتور هسته ای میتواند تُن ها انرژی بیشتر ذخیره کند. پس پیشنهاد میکنم که تنها برخی از نیروگاه ها را با راکتور هسته ای تعویض کنید وگرنه باید با مشکل کمبود انرژی و رفتن برق مواجه شوید.

حدس من این است که اتاق های دیگر همچون باغ ها (garden) و سایر اتاق ها نیز از این هم کندتر خواهند بود اما با ظرفیت ذخیره سازی بیشتر! البته هنوز این نظر تایید نشده است.

خب شما نیز میخواهید ترفندها و نکاتی را که درباره بازی فالوت شلتر میدانید به اشتراک بگذارید؟ ما منتظر شنیدن آنها و استفاده در پست های بعدی مان هستیم! لطفاً آنها را از طریق بخش نظرات همین پست برایمان ارسال کنید. همچنین منتظر آموزش های جدیدتر ما در تک اندروید باشید …

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.