پس از معرفی بازی فال اوت شلتر برای شما کاربران عزیز تک اندروید و آموزش کامل آن هم اکنون نکاتی مبنی بر بایدها و نبایدها برایتان آماده کرده ایم تا دقت شما در بازی افزایش یافته و از انجام کارهایی جبران ناپذیر دوری کنید. در ادامه میتوانید این یازده مورد باید و نباید را مطالعه کرده و از آنها در مدیریت شهر زیرزمینی تان استفاده کنید تا شادی بیشتری را به جامعه ی خود برگردانده و لبخند را بر لب شهروندانتان بنشانید.

باید شهرتان را به آرامی گسترش دهید

ساخت شهر شما به نیروی انسانی، انرژی و منابع نیاز دارد و اگر شما بیش از حد به گسترش بپردازید شما به سرعت منابعی را که باید برای فعالیت های اقتصادی ذخیره کنید و مردمتان با آنها شاد میشوند مصرف خواهید کرد. اگر به آرامی و بدون عجله اقدام به ساخت و ساز کرده و مطمئن باشید میتوانید هر ساختمانی را که میسازید به صورت کامل مدیریت کنید بدون شک شما در راه درست قدم گذاشته اید و به زودی همه ی شهروندان شهرتان خوشحال خواهند شد.

 

باید روی ساخت نیروگاه ها قبل از توسعه ی پناهگاه ها تمرکز کنید

تصفیه کننده های آب، رستوران ها، باغ ها و محله ها ساکنین را شاد و سالم نگه میدارد اما این نیروگاه ها هستند که همه چیز به آنها بستگی دارد و چرخه ی زندگی با آنها میچرخد. بدون وجود نیروهایی که توسط این کارخانه ها تولید میگردند سایر کارخانه ها و بخش های مختلف از کار خواهند افتاد پس حتماً از وجود نیروگاه ها و همچنین برق کافی اطمینان حاصل کنید.

 

باید تاسیسات حیاتی در کنار نیروگاه ها قرار بگیرند

بعضی اوقات، شما بسیار سخت تلاش میکنید اما ممکن است بطور تصادفی اقدام به ساخت سریع ساختمان ها بکنید یا بر اثر حمله ی مهاجمان تمام منابع خود را از دست بدهید. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد و شما به اندازه ی کافی نیروهایی همچون برق برای نگهداری شهرتان نداشته باشید ساختمان هایی که دور از نیروگاه ها قرار دارند یک به یک پایین خواهند رفت. پس حتماً توجه کنید که تاسیسات اصلی و حیاتی همچون رستوران، باغ، تصفیه خانه ی آب، بیمارستان و داروخانه را در نزدیکی نیروگاه ها بسازید تا براثر یکی از این مشکلات گفته شده و نبود برق بتوانند برای مدتی به کار خود ادامه دهند و مشکلاتی گسترده گریبان گیر شما و شهر زیرزمینی تان نشود.

 

باید جستجوگران خود را قبل از فرستادن آنها به زمین های بایر مجهز کنید

در بیرون از شهر و میان جنگل ها و زمین های بایر خطرات زیادی شهروندان شما را تهدید میکند که از جمله ی آنها میتوان به سگ های وحشی، راهزن ها و مهاجمان اشاره کرد. پس لازم است که قبل از فرستادن مردمی که برای کاوش در زمین های بایر انتخاب شده اند آنها را به سلاح هایی مناسب مجهز کرده و به علاوه فوت و فن استفاده از آنها را بهشان یاد بدهید تا بتوانند جان سالم به در ببرند و با منابعی که کشف کرده اند به شهر خود برگردند.

 

باید شهروندان را به اتاق های مناسب آنها ببرید تا سازنده تر اثر بگذارند

ساکنان شما در فال اوت شلتر بسیار کارآمدتر و خوشحال تر خواهند بود اگر کاری را انجام بدهند که خودشان دوست دارند. شما نیز بدین منظور بجای اینکه آنها را به طور تصادفی به سر شغلی ببرید بهتر است که ابتدا سلایق و استعدادهای آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید کاری که در نظر گرفته اید بهترین شغل ممکن برای آنها میباشد و بتوانید شادی ساکنان خود و همچنین منابع موجود را افزایش دهید.

 

باید بچه ها را زیر نظر بگیرید تا به محض اینکه بالغ شدند آنها را به سر کار ببرید

مردم شهر شما مانند دنیای واقعی بر بسیاری از اصول به خصوص حقوق کودکان پایبند هستند که نمیگذراند شما از کودکان کار بکشید، البته خودمان میدانیم که شما عزیزان هیچ وقت این کار را نخواهید کرد 😉 پس بهتر است که رشد کودکان را زیر نظر بگیرید و درخواست هایی را که دارند فراهم کنید زیرا که 50% شادی آنها در این سنین تامین میشود و اینها افرادی هستند که بزودی میخواهند وظایف بزرگی را بر عهده بگیرند. شما میتوانید در بخش coffee break ببینید که آنها بزرگ شده اند و برای کار مناسب هستند یا خیر.

 

نباید بگذارید بانوان اذیت شوند

گذشته از ناخشنودی ها و آزارها در حوزه ی کودکان در این بازی، با بدرفتاری های با بانوان نیز رو به رو خواهید شد که به شدت در جامعه ی شما رشد خواهد کرد. باید مراقب آنها باشید تا کارهایی ناخوشایند رخ ندهد و همچنین کنترلی روی جمعیت خود داشته باشید و از زاده شدن کودکانی معلول یا فلج که بر اثر اشتباه های والدین رخ میدهد پیشگیری کنید.

 

نباید هنگامیکه شانس شکست شما بالای 40% است از قابلیت عجله کردن استفاده کنید

عجله کردن یا Rushing راحت ترین و سریعترین راه برای کسب منابع اضافی است اما این قابلیت با خود ضررها و خطراتی نیز همراه دارد! اگر شکست بخورد ممکن است آتش سوزی رخ دهد یا ساعت تولید اتاق هایتان ریست شود. زمانی که درصد شکست 20% یا حداکثر 30% باشد پذیرش این ریسک معقول خواهد بود اما زمانیکه به بالای 40% برسد شانس شما برای مواجه شدن با فاجعه دوبار از پنج بار خواهد بود. پس سعی کنید برای اتاق های دیگر از این قابلیت استفاده کنید و یا کارگرانتان را برای کشف آنها به زمین های بایر بفرستید.

نباید اجازه دهید شهروندان وقت تلف کنند

هرچقد که ساکنین شهر شما کمتر کار کنند غمگین تر خواهند شد و همچنین تعداد کمی از مردم باقی میمانند که اقدام به تولید و بهره وری میکنند. ابتدا استعدادها و ویژگی های آنها را مشاهده نمایید و سپس آنها را در یک کار مفید استخدام کنید. با این کار همه خوشحال خواهند شد!

 

نباید یک شهروند را با سوسک های مهاجم رها کنید

اگرچه ممکن است آنها اصلاً خطرناک به نظر نرسند اما سوسک ها به سرعت سلامت هر شهروندی را که اتاقشان را با آنها به اشتراک میگذراند کاهش خواهد داد، چه بسا تعداد آنها بیشتر از تعداد افراد اتاق موردنظر باشد! رها کردن شهروندی که در کنار سوسک ها قرار دارد به منزله ی وقوع یک تشییع جنازه در ساعت های بعد خواهد بود. پس باید قبل از وقوع فاجعه اقدام به پیشگیری کنید و در صورت مشاهده ی سوسک حتماً یک شخص که ترجیحاً مسلح باشد را به آنجا بفرستید تا از گسترش تعداد آنها جلوگیری شود.

 

نباید نگران خارج شدن از بازی باشید

این ممکن است اعصاب خردکن و خسته کننده به نظر برسد که همواره درحال بازی کردن باشید و فکر کنید با خارج شدن از فال اوت شلتر برنامه ریزی هایتان بهم میخورد. اصلا! مطمئن باشید در مدتی که نیستید هیچ اتفاق بدی نخواهد افتاد بلکه وقتی باز میگردید تعدادی نوزاد متولد شده اند، منابعتان افزایش یافته و همچنین هیچ چیز آتش نخواهد گرفت. پس خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد و کمی هم به زندگیتان برسید 🙂

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 2
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

javad در دوشنبه , 13 اردیبهشت 1395 گفته :

با سلام این بازی بر روی گوشی من نصب می شود اما زمانی که اجراش می کنم صفحه نمایش سیاه شده وبعد از چند ثانیه از بازی خارج می شوم چکارکنم

admin در سه شنبه , 14 اردیبهشت 1395 گفته :

سلام به احتمال زیاد کوشی شما کشش بازی را ندارد کم میارد