همانطور که میدانید در آپدیت جدید بازی فال اوت شلتر شاهد دو مهاجم جدید موش کور (Mole Rats) و پنجه ی مرگ (Deathclaws) بودیم. بنابراین آنها نیاز به برخی راهنمایی ها و ترفندهای جدید دارند که امروز در تک اندروید برایتان آماده کرده ایم. در حالیکه من موش کورها را واقعاً چالش برانگیز حس نکرده ام درعوض Deathclaws ها به هیچ وجه شوخی بردار نیستند. اینها فوق العاده قوی هستند و در کمتر از 10 ثانیه میتوانند از درهای شهر زیرزمینی شما عبور کنند و همچنین اگر برای مقابله با آنها آماده نشده باشید میتوانند بسیار مرگبار و خطرناک ظاهر شوند. اما اگر پیشگیری کرده و آمادگی حمله ی آنها را داشته باشید فقط در حد یک چالش مدیریت شده خواهند بود و به راحتی میتوانید از کشته شدن ده ها شهروند خود جلوگیری کنید. حتی بدون استفاده از مستر هندی یا صرف پول برای لانچ باکس! اگر درباره شخصیت جدید دیگر بازی فال اوت شلتر یعنی Mr. Handy بیشتر میخواهید بدانید و بیاموزید میتوانید به این مقاله در سایت ما مراجعه نمایید.

چگونه میتوان بدون اینکه شهروندی بمیرد Deathclaws را شکست داد؟

Deathclaws در آپدیت جدید بازی فال اوت شلتر اصلاً شوخی ندارند! اگر شما آمادگی لازم را داشته باشید میتوانید بدون اینکه هیچ شهروندی کشته شود با این حملات مقابله کرده و آنها را شکست دهید.

خب خوشبختانه من تاکنون اینگونه حملات را در هنگامیکه 50 یا 60 ساکن در شهر هستند مشاهده نکرده ام و این بسیار خوب است. من اصلاً نمیتوانم تصور کنم که تا قبل از این در برابر Deathclaws یا پنجه های مرگ جان سالم به در برده باشید! بزرگترین عامل شکست دادن این هیولاها این است که ساکنان قوی و مجهزی (یا حداقل به خوبی مجهز شده باشند) را داشته باشید.

چیزهایی که میتوان درباره Deathclaws گفت اینها هستند : آنها بسیار سریع اند. آنها فوق العاده قدرتمند هستند و جنبش زیادی دارند.همچنین برخلاف مهاجمان آنها به مدت طولانی در یک اتاق نمی مانند. این موجودات در همان ابتدا با پنجه ی مرگ خود بیش از یک چهارم زندگی شهروندان شما را می گیرند و پس از چندثانیه برای ویران کردن جای دیگری از اتاقی که اکنون در آن هستند بیرون میروند. در حالیکه مهاجمان فقط در یک اتاق به حمله می پردازند و آخر نیز در همان اتاق کشته میشوند، Deathclaws پیش از اینکه شکست بخورد به حدود 5 اتاق هجوم میبرد. با این حال من میتوانم بگویم که کاری میکنم هیچکدام از شهروندانم کشته نشوند! پس به مواردی که روی آنها اطمینان حاصل کرده ام توجه کنید…

طرح اولیه شهر شما اهمیت دارد – نیروگاه ها را بالا قرار بده!

من در نقشه و طرح اولیه شهر خودم ابتدا همیشه مطمئن میشوم که اتاق های نیرو در طبقه ی بالا بوده و با دو اتاق دیگر برای ساخت یک نیروگاه سه اتاقی ترکیب شده باشند. دلیل اینکار این است که میتوان 6 شهروند را نگه داشته تا بتوانند با Deathclaw ها مقابله کرده و تاثیرگذارتر باشند. علاوه بر این چون این اتاق ها نیروگاه هستند شهروندان آن نیز بصورت اتوماتیک قوی ترین افراد شهر من خواهند بود.

وقتی که من در حال آموزش ساکنانم در اتاق آموزش قدرت هستم صادقانه در ابتدا مطمئن میشوم که شهروندان بالاترین طبقه ی شهرم قوی ترین افرادم باشند. این امر درباره سلاح و لباس نیز درست است. وقتی در حال پخش اسلحه و لباس هستم نیز اطمینان حاصل میکنم این افراد بهترین و قوی ترین سلاح ها را بدست بگیرند. این کارها شهروندانی که برای اولین بار در شهر با Deathclaw مواجه می شوند را مقاوم تر نگه خواهد داشت و به شما اجازه میدهد قبل از اینکه یکی دوتا از آنها به اتاق های دیگر برسند بیرونشان کنید.

به عنوان یک قاعده ی کلی که در گذشته نیز همواره یک ایده ی خوب بود بهتر است که دو یا سه اتاق را با یکدیگر ادغام کنید تا علاوه بر افزایش بهره وری، ساکنین آنها در مقابله با این موجودات نیز بهتر عمل کنند. بدون شک چند فرد که برای مبارزه گردهم جمع شده اند بسیار بهتر از دو نفر در یک اتاق خواهند بود.

 

مسلح کردن شهروندان اولویت دارد – چگونگی به دست آوردن سریع سلاح!

برای برخی دلایل من شنیده ام که برخی از مردم اسلحه هایشان را ذخیره میکنند و زمانی از آنها استفاده میکنند که حمله یا حادثه ای رخ بدهد. من واقعاً از این عملکرد مات و مبهوت می مانم زیرا که آنها یکی از منابع بسیار مهم را از خود دریغ کرده اند! با داشتن 50 تا 75 شهروند اگر نمیتوانید 100% آنها را مجهز کنید اما حداقل 75% شان را باید مجهز به لباس و سلاح ها نمایید.

اما اگر شما از طرفداران این استراتژی نیستید فقط نیاز به اندکی کار دارید. اما اکنون حتماً می پرسید پس چگونه میتوان سلاح و لباس را بدون استفاده از لانچ باکس تهیه کرد؟ پاسخ بسیار ساده است. ساکنین را به زمین های بایر بفرستید. اما نه هر شهروندی، بلکه افراد توانمند و آموزش دیده را ! در اوایل بازی که شما هنوز به 20 شهروند نرسیده اید میتوانید 4-5 تا لانچ باکس را برای تقویت ویژگی ها و استعدادهای ساکنین و یا گرفتن سلاح و لباس استفاده کنید. پس بدون وقفه اقدام به ارسال شهروندان برای کاوش در زمین های بایر کنید. همچنین اگر stimpacks و radaways هم دارید آنها را در اختیار این افراد بگذارید. اما اگر هم آنها را ندارید باز اشکالی ندارد و بدون آن نیز شهروندان میتوانند تا چند ساعت یا حتی چند روز در این زمین ها به سر ببرند و اسلحه، لباس و کپ بسیار زیادی را برای شما آماده کنند. یعنی مواردی که جهت مقابله با “پنجه ی مرگ” لازم است.

به محض اینکه افراد شما از زمین های بایر برمیگردند آنها را بهبود دهید و دوباره به این زمین ها بفرستید. مطمئن باشید با این کارها به سرعت به منابع شما افزوده خواهد شد.

همانطور که در بالا نیز گفتیم درحالیکه این سلاح ها را بدست می آورید بهترین های آن را در اختیار افرادی که در طبقه های بالاتر هستند گذاشته و آنها را برای مقابله با Deathclaws آماده کنید. در ابتدای کار به احتمال زیاد شما نیز به افرادی که سطح سلامتی شان در حال پایین آمدن است Stimpack میدهید (همانطور که میدانید شما میتوانید در حین حملات نیز جهت بهبود سلامتی به ساکنین Stimpack دهید) تا از پرداخت برای دوباره زنده کردن آنها خودداری کنید. هرچند که هرچقدر شما در بازی باتجربه تر میشوید سلاح ها و لباس های بهتری نیز بدست آورده و باید مرگ و میر را بطور کامل ریشه کن کنید.

 

آسانسور را بصورت مستقیم در وسط شهر بسازید

خب این یک چیزیست که کشف کرده ام. برخلاف مهاجمان که هنگامی به یک اتاق حمله ور میشوند دیگر به سراغ افراد و اتاق های بیشتری نمی روند، Deathclaws اصلاً اینطور نیستند. این بدین معنی است که اگر شما در طبقه ی بالایی دارای چند اتاق هستید و آنها به پایان برسند و همچنین هیچ آسانسوری وجود نداشته باشد Deathclaws ها دوباره به این اتاق ها باز میگردند و به احتمال زیاد شهروندان ضعیف و ناتوان را بصورت کامل به قتل میرسانند. برای حل این مشکل چند آسانسور بسازید که همه ی راه های آن به سمت شهر زیر زمینی شما باشد. با این کار آنها به اتاق های جدیدتر میروند و با افراد تازه نفس که توانایی مقابله ی بیشتری دارند روبرو میشوند.

 

چند عدد Mr. Handy خریداری کنید

آخرین راه است اما کم نیست! اگر شما میتوانید 3.99 دلار خرج کنید بهتر است 5 عدد “مستر هَندی” خریداری نمایید. آنها بر روی طبقات شما گشت و گذار میکنند و به محض اینکه با Deathclaws مواجه شوند به سویشان رفته و با سلاح های آتشین خود آنها را از پا در می آورند. همچنین خوبی Mr. Handy این است که محدود به یک طبقه نبوده و همواره به دنبال حمله کنندگان در هرجایی که بروند هستند.

 

ویدیوی حمله Deathclaws ها :

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.