آیا شما نیز تاکنون بسیاری از سایت ها را برای پیداکردن آموزش نکات بازی فال اوت شلتر که شما را در اصول پایه مسلط کند گشته اید؟ مطمئنیم که جستجویتان بی ثمر بوده است زیرا که ما در تک اندروید برای اولین بار در میان سایت های پارسی زبان دست به قراردادن آموزش هایی کامل و شامل تمامی نکات،ترفندها و معرفی تمامی قسمت های این بازی زده ایم. و اما در این پست نکاتی را برای بازیکنان پایه و کسانی که دارای 30 شهروند و یا بالاتر میباشد قرار داده ایم که با استفاده از آنها میتوانید با سرعت بالاتر شهرک زیرزمینی تان را گسترش داده و چگونگی به دست آوردن سلاح های بیشتر، ساخت اتاق های بیشتر، کسب منابع بیشتر و… را نیز فرا بگیرید. اگر آموزش های اختصاصی قبلی ما را در رابطه با بازی فال اوت شلتر مشاهده نکرده اید بهتر است به لینک های زیر سر بزنید و در ابتدا آنها را که مبانی اصلی بازی هستند مطالعه نمایید.

دانلود جدیدترین ورژن بازی فالوت شلتر (فال اوت شلتر) اندروید Fallout Shelter

آموزش کامل بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید Fallout Shelter Guide

بایدها و نبایدهای بازی فال اوت شلتر (فالوت شلتر) اندروید Fallout Shelter Dos and Don’ts

در سلاح ها : آنها را کسب کنید، استفاده کرده و ذخیره نمایید

اگر شما دریافتید که سلاح های کمی را در فال اوت شلتر در اختیار دارید، این بدین معنیست که شما نیاز دارید شهروندان خوش شانس خود را بیشتر به کار اکتشاف روی زمین های بایر مشغول کنید.

خب، رسیدیم به سلاح ها! من به نقطه ای در بازی رسیده ام که دارای 80 شهروند هستم و احساس میکنم به شدت به سلاح ها نیاز دارم. اگرچه سلاح ها میتوانند برای به دست آوردن کپ فروخته شوند اما توصیه میکنم که هرچقد که میتوانید سلاح جمع آوری کنید چراکه آنها برای مقابله با مهاجمان و نگهداری از بازمانده هایی که در زمین های بایر به اکتشاف میپرداختند بسیار مفید خواهد بود. به علاوه زمانی که سوسک ها حمله ور میشوند در صورت در اختیارداشتن سلاح میتوانید به سرعت یک شهروند مسلح را به آنجا بفرستید و از گسترش تعداد سوسک ها و همچنین کشتار ساکنین جلوگیری نمایید. اتاق هایی وجود دارند که در آنها میتوانید سلاح های و لباس های اضافی خود را ذخیره نمایید، اگرچه که من از آنها استفاده نمیکنم! من ترجیح میدهم تمامی سلاح هایم را در اختیار شهروندانم بگذارم تا به سرعت در مقابل مهاجمان و سایر موارد خطرناک مقاومت کنند. البته این بستگی به سلیقه و ریسک پذیری شما دارد، همانطور که در پست آموزشی قبل گفتم شما بهتر است که تعدادی از سلاح ها را برای مواقع ضروری ذخیره نمایید.
تا آنجا که میتوانید باید در ابتدا افرادی که در مناطق دورتر از مرکز شهر قرار دارند را مسلح کنید، شاید تاکنون خیلی از شما درنیافته باشید که مسلح کردن شهروندانی که در طبقات بالاتر هستند بسیار کار مفید و موثری خواهد بود زیرا آنها به درب خروجی شهر نزدیک ترند و در ابتدا آنها هستند که در برابر مهاجمان مقاومت میکنند. پس از آن بهتر است بصورت سیستماتیک و طبقه طبقه پایین بیایید و شهروندان را مسلح کنید.
اگر شما فکر میکنید که در بدست آوردن سلاح ها مشکل دارید و فقط تعداد کمی در اختیار دارید این بدین معنی است که شما تعداد کافی از شهروندان را به کار در زمین های بایر نمیفرستید و یا طول مدتی که آنها را آنجا نگه میدارید کافی نیست. هرچه افرادی که به آنجا میفرستید خوش شانس تر باشند امکان کشف سلاح در زمان های کمتر افزایش چشم گیری خواهد داشت بصورتی که حتی شده من در کمتر از 15 دقیقه سلاحی را بدست آوردم، هرچند که بعضی اوقات ممکن است تا 1 ساعت و 15 دقیقه هم طول بکشد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

 

در زمین های بایر : چه کسی را بفرستید، چگونه جان سالم به در ببرند و چرا باید این کار را بکنید

هنگامیکه شما ساکنانی را به منظور اکتشاف به زمین های بایر میفرستید، بهتر است افرادی را انتخاب کنید که از خوش شانسی بالایی برخوردار بوده و همچنین دارای استقامت ویژه باشند. به علاوه شما باید آنها را با استفاده از سلاح ها و لباس های مخصوص و سایر امکانات مجهز کنید تا بتوانند از این سفر پرخطر جان سالم به در ببرند.

 من که همیشه حداقل یک نفر را در زمین های بایر دارم اما شما هرچه که تعداد شهروندانتان بیشتر میشود باید تعداد افرادی که به کار در این زمین ها میپردازند نیز بیشتر شود، به خصوص اینکه تعداد زیاد شهروندان باعث شلوغی شهر زیرزمینی شما خواهند شد، پس بگذارید کمی هم بروند هوا بخورند و البته منابع بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورند. همانطور که گفتم من تا الان 80 شهروند دارم و در حال حاضر 6 نفر مشغول به اکتشاف در Wastelands یا همان زمین های بایر هستند.
و اما همانطور که قبلاً هم گفتم بهترین کاری که شما میتوانید در این زمینه انجام دهید این است که تا میتوانید افرادی که به این کار مشغول هستند را به سلاح ها و لباس های ویژه مجهز کنید. خود من که تاکنون ریسک فرستادن شهروندانی غیرمسلح را به بهانه ی به دست آوردن توانمندی های جدید و افزایش شانس قبول نکرده ام و همواره هرچقد که شده سلاح و لباس در اختیارشان گداشتم. اگر شما نیز قصد دارید که شهروندانتان را دوباره ببینید و با خود منابعی ویژه را به همراه بیاورند بهتر است همین کار را انجام دهید.
تایم عادی قرار دادن افرادی به جستجو در زمین های بایر حداکثر 1 ساعت و نیم است (البته زمانی که شما از RadAways یا StimPacks استفاده نمی کنید) و بیشتر از این واقعاً خطرناک خواهد بود. پس همواره بر روی آنها نظارت داشته باشید و ببینید که چقدر خسارت دیده اند.

در اتاق ها : چندتا از آنها را بسازید، چندتا را ادغام کنید، کی آنها را ارتقا دهید و کی اتاق اموزش را اضافه کنید

ادغام گسترده تر اتاق ها باعث پیشرفت رو به جلوی شما در بازی فال اوت شلتر خواهد شد. شما میتوانید سه مجموعه اتاق از هر نوع و با هر کاربردی را با یکدیگر ترکیب نمایید.

اصول اولیه درباره ساخت اتاق ها زیاد سریع نیستند. پیش از اضافه کردن، ظرفیت ساکنین هر اتاق را پر نمایید و همچنین پیش از ساخت مجموعه ای جدید اتاق های ادغام شده تان را آپدیت کنید. بیشترین تعداد دفعاتی که شما میتوانید اتاق ها را با یکدیگر ادغام نمایید 3 بار است پس نباید بیشتر از این تعداد اتاق هایی را در کنار هم قرار دهید. این بهتر است که شما دوتا اتاق را در کنارهم بسازید تا پس از ساخته شدن باهم ادغام شوند بجای اینکه هزاران اتاق مجزا تولید کنید. شاید برایتان سوال پیش آمده که این ادغام کردن اتاق ها چه فایده ای دارد؟ با این کار تولیدات و منابع شما کارآمدتر شده و به بیشترین مقدار ممکن خواهد رسید. و اما انواع اتاق ها…! در اینجا برای شما پیشنهادات خودم را برای نوع اتاق ها و تعداد آنها برایتان مطرح خواهم کرد :

  • اتاق های ذخیره سازی : من که شخصاً تاکنون از این اتاق ها استفاده نکرده ام اما اگر شما فکر میکنید به آنها نیاز دارید حتماً از آن استفاده کنید. اگر فکر میکنید سلاح ها و لباس های اضافی در اختیار دارید و یا قصد دارید در مواقع ضروری به سرعت رفع بحران کنید میتوانید آنها را در این بخش ذخیره نمایید.
  • خوابگاه ها : هرچه که جمعیت شهر شما افزایش پیدا میکند بیشتر به خوابگاه ها نیاز پیدا خواهید کرد اما من واقعا براساس نیاز این اتاق را ساختم زیرا که شهروندان شما اکثراً بر سر کار هستند و کم پیش می آید در این اتاق ها اقامت کنند مگر اینکه نوزاد باشند یا برای رقص به آنجا بیایند. شما نیز بهتر است در مواقعی که واقعاً نیاز دارید مثل زمانی که بانوان باردار یا نوزادان زیاد شده اند دست به ساخت خوابگاه بزنید. در صورتیکه میخواهید بدانید خوابگاه های شما چند ظرفیت دیگر دارند کافیست بر روی dweller number در گوشه ی سمت چپ بالای صفحه نمایش بزنید. لیست کلی ساکنان نمایش داده میشود، سپس برای مشاهده ی ظرفیت های باقیمانده میتوانید بالا سمت چپ را مشاهده نمایید. همانطور که در تصویر پایین مشاهده میفرمایید 90 شهروند از 114 ظرفیت وجود دارد که یعنی 24 جای خالی موجود است.

  • انرژی، آب، غذا : این ها اتاق هایی بسیار ضروری در این بازی هستند. هیچ راهی برای بیان ارزش آنها نیست و این را خودتان هم میدانید پس باید همه ی تلاشتان را بکنید تا این اتاق ها همواره به فعالیت خود در بهترین وضعیت ادامه دهند. اگر وضعیت نیروهای شما سبز نباشد کار اتاق های دیگر متوقف شده و روحیه و شادی شهروندان کاهش می یابد. همچنین اگر غذا به مقدار کافی موجود نباشد افراد بیمار و غمگین خواهند شد. اگر شما مقدار کافی آب ذخیره نکنید مسمومیت های اشعه ای به سراغ شهرتان می آید. پس هرچه که لازم است را فراهم کرده و هر هزینه ای را پرداخت کنید تا کار این سه اتاق متوقف نشود وگرنه خسارت های جبران ناپذیری را تجربه خواهید کرد.
  • آزمایشگاه های علمی و پزشکی : خب، بدون شک اینها هم از اتاق های ضروری فال اوت شلتر میباشند و شما مجبور خواهید شد عده ای از مردم را به کار در این اتاق ها و تولید RadAways  و Stimpacks مشغول کنید. اما ما معتقدیم که Medbays یا همان اتاق های درمانی و همچنین منبع StimPack مهم تر هستند زیرا که شهروندان شما ممکن است از راه های مختلفی نظیر هجوم سوسک ها، آتش سوزی، شکست در برابر مهاجمان و… دچار بیماری شده و به درمان نیاز پیدا کنند. همچنین بر اثر کمبود غذا نیز بسیاری از آنها احساس بدی پیدا کرده و کم کم دچار بیماری میشوند.
  • اتاق های آموزشی : هرچقدر که جمعیت شهر زیرزمینی شما بیشتر رشد کند شما اتاق های جدید و جدیدتری را باز خواهید کرد و برخی از آنها ممکن است اتاق های آموزشی یا همان training rooms باشند که آنها سطح توانمندی های ویژه ی شهروندان را افزایش میدهند. همانطور که همه ی شما میدانید افزایش سطح توانمندی های ویژه منجر به تولیدات و منابع بیشتر و همچنین افزایش شادی جامعه خواهد شد. اگر شما شهروند متوسطی دارید که از ویژگی ها و استعدادهای خاصی برخوردار نیست، قرار دادن آنها در این اتاق ها فکر خوبیست. من معمولاً در ابتدا بررسی میکنم که چه منابعی را کم دارم و باید بیشتر تولید شوند و سپس اشخاصی را برای آموزشی مبتنی بر مهارت موردنیاز خودم ارسال میکنم. این آموزش ها ممکن است چند ساعت طول بکشد اما مطمئناً باعث تولید کارآمدتر خواهد شد.
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.