آیا شما نیز به بیش از 100 شهروند در بازی فال اوت شلتر رسیده و هم اکنون به نکات و ترفندهای حرفه ای نیاز دارید؟ پس این پست برای شماست! در اینجا ما درباره همه چیز، از راکتورهای هسته ای گرفته تا افزایش مدت پایداری کارگران زمین های بایر و حتی استراتژی های اتاق آموزش صحبت خواهیم کرد.

خب، تا الان 9 روز میشود که من این بازی را شروع کرده ام و هم اکنون با نکات، ترفندها و استراتژی های بیشتر و حرفه ای برگشته ام. با حدود 150 شهروند توانستم تمام اتاق های ویژه را باز کرده و با مدیریت و برنامه ریزی، جمعیت شهر زیرزمینی خودم را در بالاتری میزان شادی نگه دارم. همچنین کاملاً مطمئنم که دارم به پایان بازی نزدیک می شوم و امیدوارم که هرچه زودتر کمپانی تولید کننده بازی Fallout Shelter جدیدترین نسخه ی آن را منتشر کند!

در هر صورت، برای کسانی که تازه این بازی را شروع کرده اند ممکن است این مطلب بهترین مقاله ای که میخواستند مطالعه کنند نباشد زیرا که این آموزش مخصوص که کسانی نوشته شده که مدت زیادی با بازی فال اوت شلتر مشغول هستند و با داشتن حداقل 75 شهروند در یک وضعیت حرفه ای قرار میگیرند. پش پیشنهاد میکنیم اگر جزو بازیکنان مبتدی هستید آموزش های قبلی تک اندروید را که مرتبط با آموزش های پایه است مطالعه نمایید. (جهت ورود به بخش اصلی آموزش های بازی فال اوت شلتر کلیک کنید)

در این مطلب قصد دارم بصورت اساسی درباره مواردی همچون : استراتژی هایی برای بیشتر زنده ماندن در زمین های بایر، چگونگی بهتر و قوی تر کردن سلاح هایی که در این زمین ها پیدا میشوند، نکات و ترفندهایی درباره اتاق آموزش به ویژه چرایی و چگونگی استفاده از راکتور هسته ای، باغ ها و سایر اتاق های حرفه ای منابع، آموزش نکات مدیریت جمعیت بالا و همچنین افزایش شادی جامعه صحبت کنم.

نکته شماره 1 : جان سالم به در بردن در زمین های بایر و یافتن بهترین سلاح ها و تجهیزات

میخواهید که مدت ماندن شهروندان روی زمین های بایر زیادتر شود؟ تجهیزات خوب و تجربه، استقامت و شانس بالا کلیدهای موفقیت هستند.

یک شهروند حداکثر چه مدت میتوانید در زمین های بایر بماند؟ بله، پاسخ بسیار دشوار است، البته من بسیاری از افراد را دیده ام که مقدارهای دیوانه واری همچون 3 روز و نیم را در جواب این پرسش میگویند (شخصاً خودم روزی در بیرون یکی از آنها را دیدم!) پس در اینجا برخی نکات و راهنمایی ها را برایتان ارائه میدهم تا بتوانید با توجه به شراط خود در بازی به این پرسش پاسخ دهید.

 • تاثیرگذاری سطح تجربه روی تحمل و پایداری : اینطور که به نظر میرسد شهروندانی که از تجربه ی بیشتری برخوردارند و دارای لول های بالاتر هستند نسبت به جوان ترها مدت طولانی تری میتوانند در زمین های بایر حضور داشته باشند. برای مثال، یک نفر که دارای لول 30 یا 40 هست احتمالاً بتواند کمتر از یک روز بدون آسیب در زمین های بایر باقی بماند اما در عین حال شخصی که لول 10 است و با همان اسلحه ها و تجهیزات بیشتر از نیم ساعت دوام نمی آورد. البته من کاملاً مطمئن نیستم اما تجربه نشان داده که هرچقد لول شهروندی که میفرستید بیشتر باشد بهتر میتواند در برابر مهاجمین و خطراتی که در حین کاوش در سرزمین های بایر وجود دارد ایستادگی کند. نکته ی دیگری که متوجه شدم و توجهم را جلب کرد این بود که اگر یک فرد با تجربه ی کم را با یک شخصی که تجربه ی زیادی دارد را بصورت همزمان به سر زمین ها بفرستید حتی اگر آنها آموزش دیده باشند و از توانمندی های ویژه ای هم برخوردار باشند آن شخصی که دارای تجربه ی بیشتری بوده همواره با دستاوردها و سلاح های بیشتری از بقیه بر خواهد گشت.
 • Maxed out های ویژه نیز کمک زیادی میکنند : درحالیکه ویژگی استقامت احتمالاً بهترین گزینه برای ارزیابی شهروندان و ارسال آنها جهت ماندن طولانی در زمین های بایر است، هر توانمندی دیگری برای شهروندان بالای لول 10 نیز کمک شایانی به زنده ماندن آنها در این مناطق میکند. پس اطمینان حاصل کنید که شهروندان خود را آموزش دهید تا بتوانند کارهای شما را در همه ی زمین ها مفیدتر و سریعتر انجام دهند.

به عنوان یک راهنمای کلی جهت ماندن شهروندان شما تا 8 ساعت در زمین های بایر و به ارمغان آوردن دستاوردهایی مناسب موارد زیر را پیشنهاد میکنم :

– شهروندانی با مقدار بیش از 20 تجربه (experience)

– به همراه بردن حداقل 5 عدد RadAways و StimPacks

– استفاده از سلاح هایی با حداقل قدرت آسیب 7

– افزایش تجهیزات قدرت و استقامت

– استفاده از قدرت و استقامت لول 5 یا بالاتر

– شانس 5 یا بیشتر

 

نکته شماره 2 : اتاق های منابع حرفه ای و اینکه راکتورهای هسته ای،باغ ها و سیستم تصفیه آب برای چه هستند و آیا باید آنها را بسازید یا نه!

آیا راکتورهای هسته ای و باغ ها مفید هستند؟ بله، برای مدیریت حرفه ای شهر زیرزمینی خود آنها منابع و امکانات بیشتری را در اختیارتان میگذارند.

خب، هرکس که دارای بیش از 100 شهروند میباشد باید چندتا از این اتاق های تولید حرفه ای را باز شده مشاهده کرده باشد، اما ممکن است مثلاً وقتی به راکتور هسته ای خود و پیغام های آن نگاهی می اندازید از خودتان سوال بپرسید که آیا من واقعاً به این نیاز دارم؟ این اتاق چگونه به من کمک میکند؟!

اصلی ترین مزیت اتاق های منابعی همچون راکتورهای هسته ای، باغ ها و غیره مخزن یا انبار آنهاست. برای مثال، یک اتاقی همچون نیروگاه که دارای طول 3 بوده و آپگرید شده به لول 3 است و 49 پاور تولید میکند ظرفیت مخزنش 300 است اما یک نیروگاه هسته ای با همین مشخصات، یعنی طول 3 و تولید 59 قدرت ظرفیت 1200 دارد. دقیقاً چهار برابر بیشتر! وقتی که شما به مراحل بالاتر و حرفه ای تر میرسید تولیدات و منابع شما بیش از حد مصرف و ذخیره سازی شما خواهد بود، پس زمان آن میرسد که اتاق های منبع قدیمی را با اتاق های آپدیت شده جایگزین کنید. اما تنها نکته آزاردهنده درباره جایگزینی اتاق ها این است که شما باید شروع به جایگزینی اتاق هایی بکنید که دورتر از آسانسور اصلی شهر هستند. پس شما باید قبل از ویران کردن اتاق های قدیمی تدبیری بیاندیشید. همچنین از طرف دیگر شما مردمی را دارید که باید آنها را راضی و شاد نگه دارید زیرا مطمئناً با تخریب اتاق ها آنها ناراحت خواهند شد. پس آنجاست که بهتر است از این اتاق های جدید تولید منابع استفاده کنید تا به دردسرها و مشکلات پایان دهید.

نکته ی لازم به ذکر دیگر این است که برخی از افراد وقتی من را میبینند پرسشی دارند که آیا این نیروگاه ها و راکتورهای هسته ای باعث انتشار پرتوهای رادیواکتیوی نمیشود و شهر را نابود نخواهد کرد؟ در پاسخ آنها میگویم که نه، اصلاً این اتاق ها هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمیکنند، پس با خیال راحت به تولید و مدیریت این اتاق ها و همچنین شهرتان بپردازید.

 

نکته شماره 3 : در هنگام شادی عمومی و عادی وقتی که که جمعیت رشد بسیار زیادی میکنند و شما فکر میکنید نمیتوانید آنها را مدیریت کنید

بانوان باید در اوایل بازی فال اوت شلتر بصورت همه گیر باردار شده باشند اما هرچه شما به نیمه ی دوم بازی نزدیکتر میشوید آوردن بچه باید کمتر شود!

 • آوردن بچه : زمانی برای گسترده تر کردن و همچنین کاهش سرعت!
  در مراحل اولیه بازی، آوردن نوزاد یک اولویت بزرگ است زیرا باعث افزایش شادی ساکنان غیر بیمار تا 100% خواهد شد و همچنین جمعیت شهر را افزایش میدهد. تا زمانی که شما آمادگی کافی را دارید آوردن بچه های بیشتر فکر خوبی است. خود من در اوایل بازی یکی از مهمترین هدف هایم این بود که سعی کنم تمامی بانوان بازی باردار شوند. همه ی افراد و همچنین والدین بسیار خوشحال خواهند بود و در کمتر از چندساعت شما بچه ها را در همه جا خواهید دید. سپس، در یک روز بعد شما تعداد زیادی زنبورهای کارگر خواهید داشت 🙂 در زمانی که تعداد شهروندانم بین 50 تا 75 بود شروع به کاهش تعداد نوزادان کردم زیرا تعداد زیادی از آدمهای پست و کثیف تمام تولیدات غذا، آب و نیروی شما را دچار مسئله خواهند کرد. در حال حاضر که من 140 شهروند دارم تولید بچه را به تعداد بسیار اندکی رسانده ام و تنها زمانی از اجازه ی همچین کاری را میدهم که میبینم فردی دچار ناراحتی مزمن شده و اگر مشاهده کردم با آوردن بچه مشکل حل نخواهد شد به آنها اجازه میدهم که بروند برای خودشان برقصند و همچنین خوابگاهی به آنها اختصاص میدهم تا وقتی که وضعیت شادی آنها به رنگ سبز درآید. با این کار معمولاً اکثر آنها به سطح شادی حداقل 75% خواهند رسید.
 • اتاق های Rushing یا عجله کردن : اگر شما موفق شوید این قابلیت یک شتاب دهنده ی عالی خواهد بود.
  این هم یک راه دیگر است، البته کمی هم خطرناک و ریسکی است. با استفاده از این اتاق میتوانید میزان شادی گروهی از مردم را در صورت موفقیت با سرعت بالایی افزایش دهید. در حال حاضر و تا به این نقطه من دریافتم شتاب دهنده برای هر اتاقی با لول ریسک 25% یا کمتر اکثراً موفق خواهد شد. هرچند که شده ریسک های 30% هم موفق شوند. پس حتماً درصد ریسک ها را بررسی و پردازش نمایید. لازم به ذکر است که هرچه افراد یک اتاق خوش شانس تر باشند درصد خطر پذیری ریسک کمتر شده و همچنین تعداد کمتری کپ (cap) برای استفاده از شتاب دهنده لازم است.
 • اتاق های آموزشی : چه کسی باید آموزش ببیند و برای چه مدتی؟
  هنگامیکه جمعیت شهر شما به بالای 100 نفر میرسد شما با مسائل زیادی درباره مدیریت شهر زیرزمینی تان برخورد خواهید کرد و همانطور که خودتان هم میدانید بهترین کار این است که بر روی توانمندی های آنها تمرکز کرده و جهت بهتر کردن استعدادهایشان آنها را آموزش دهید. در اینجا ما دو استراتژی متفاوت داریم که از مردم شنیده ام و خود من از هر دو استفاده میکنم :
  استراتژی اول این است که فهرستی از شهروندان خود براساس سطح قدرت آنها تهیه کرده و سپس آنها را به اتاق آموزش ببرید و یا از آن بیرون ببرید تا به یک توانمندی ویژه برسند. برای مثال اگر شما 4 ساکن در نیروگاه با استعداد قدرت 4 ,4 ,3 و 5 و 2 شهروند با قدرت 4 یا 3 داشته باشید پیشنهاد میکنم کارآموز لول 4 را با فرد لول 3 نیروگاه جایگزین کنید زیرا این کار باعث به حداکثر رساندن میزان شادی و بهره وری خواهد شد.
  استراتژی دیگر نیز میگوید بر روی تعداد کمی از شهروندان تمرکز کرده و آنها را در یک منطقه بصورت مکرر آموزش دهید تا اینکه در نهایت استعداد آنها به 10 یا بالاتر برسد. این روش مزایای آشکاری دارد اما مدت زمان زیادی طول میکشد. شما میتوانید اتاق آموزش خود را آپدیت کنید تا بتوانید فرآیند آموزش را نصفه رها کنید. شخصاً بسیاری از بانوان باردار را برای آموزش نگه میدارم زیرا آنها نمیتوانند با حوادث مختلفی مقابله کنند و با این روش آنها را از گزند آسیب ها حفظ کنم.
  من پیشنهاد میکنم که بدون توجه به ویژگی های شهروندان، آنها را بصورت چرخشی تعویض کرده و از شانس هم بهره ببرید. شانس برای همه چیز، از موفقیت در شتاب دهنده گرفته تا بهتر کردن منابع زمین های بایر و حتی افزایش دهنده ی موفقیت مقابله با حوادث واقعاً مفید خواهد بود.

نکته شماره 4 : جان سالم به در بردن از بلایای طبیعی همچون هجوم سوسک ها، آتش سوزی، حملات و…

در هنگام حوادثی همچون آتش سوزی، سوسک ها، حمله ی مهاجمان و… می توانید ساکنان مریض و یا در حال مرگ خود را رها کنید؟ در اینجا به برخی از راهنمایی ها برای مدیریت واقعه در هنگام آن و پس از آن میپردازیم.

خب، ممکن است من اشتباه کرده باشم اما در این شهر من یک جفت حمله ی تند و زننده از مهاجمان مشاهده کرده ام. آنها تا زمانی که تعداد شهروندان من به 80  یا بیشتر نرسیده بود اتفاق نیافتاده بودند. (یکی از آنها به تنهایی توانست بیش از نیمی از جمعیت من را نابود کند) هنگامیکه شما با یک فاجعه مواجه میشوید و شهر و مردمان را در حال مرگ مشاهده میکنید میتوانید از راهنمایی ها و نکاتی که در زیر برایتان شرح میدهم استفاده کنید تا از این پس بدون هیچگونه نگرانی این وقایع را پشت سر بگذارید.

 • در طول حملات و حوادث شما میتوانید شهروندان خود را درمان کنید :
  من هنوز تصمیم نگرفته ام که این راه حل مناسب خواهد بود یا خیر اما این را کشف کرده ام که در هنگام حمله ی مهاجمان یا سوسک ها که سلامت ساکنین در خطر است میتوانید به آنها StimPacks و RadAways بدهید. هرچه که شما بیشتر در بازی پیش بروید این حملات نیز بیشتر خواهند شد به خصوص که اگر اتاقی پر از مردم باشد به سرعت به آنجا هجوم می آورند و ممکن است یک یا تعداد زیادی از آن افراد را به قتل برسانند. در هر حال همانطور که گفتم در زمانی که شهروندانتان دارند با مهاجمان یا سوسک ها میجنگند میتوانید با دادن StimPacks به آنها سلامتشان را به 100 درصد برسانید تا با نیرویی جدید دوباره به مقابله بپردازند. اما این ممکن است بهترین استراتژی در زمانی که شما StimPack های کمی در اختیار دارید نباشد ولی برای کسانی که مقدار زیادی انبار کرده اند درمان شهروندانشان در طول جنگ میتواند گزینه ی مناسبی باشد.
 • تخلیه اتاق هایی با اجساد مرده :
  واضح است که هیچ چیز برای روحیه ی ساکنین بدتر از این نیست که در اتاق هایی کار کنند که درآنجا بدن مردگان وجود داشته باشد. اگر شما پول کافی برای بازگرداندن کشته شدگان و یا حذف آنها را ندارید پس بهتر است که شهروندان زنده را به مکان های دیگری ببرید. اگر تمام اتاق هایتان پر بود آنها را مسلح کنید و به زمین های بایر بفرستید اما در هر صورت آنها را از اتاق هایی که حاوی اجساد مرده هستند خارج کنید.
 • تخلیه اتاق های بدون برق :
  پس از حملاتی نظیر هجوم سوسک ها برق و همچنین غذا و همه چیز محدود خواهند شد. اتاق هایی که دارای برق نیستند کار نمیکنند و تنها باعث کاهش شادی شهروندان شما خواهد شد پس بهتر است که برای مدتی این اتاق ها را تخلیه کرده و افراد آن را در اتاق های ضروری تر دیگر به کار ببرید. این کار باعث افزایش تولید و بهره وری آن اتاق ها نیز میشود.
 • خیرات StimPack ها :
  هر کسی پس از یک واقعه ی مهم به این نیاز پیدا خواهد کرد پس به بخش مدیریت شهروندان خود رفته و اگر دیدید آنها نیازی ندارند و سالم هستند خیال خود را راحت کرده و تنها با زدن گزینه ی چک به سایر اتاق ها بروید. همین کار را برای RadPacks نیز میتوانید انجام دهید.
 • احیای ساکنین به محض اینکه توانستید :
  شما این اختیار را دارید که اگر خواستید شهروندان مرده را حذف کنید اما خود من که دوست ندارم به راحتی از این همه زحمتی که برای نگه داشتن این افراد کشیده ام بگذرم. از طرف دیگر هرچقدر که آنها بیشتر در اتاق ها بمانند کار آن اتاق معلق خواهند ماند پس بهتر است به محض اینکه توانستید با استفاده از حساب کپ (cap) آنها را دوباره زنده کنید.

خب، اینها هم نکاتی بودند برای شما بازیکنان حرفه ای فال اوت شلتر! من نیز همانطور که دارم به پایان بازی نزدیک میشم اگر نکته ی جدیدی را کشف کردم در پست های بعدی برایتان قرار میدهم، شما عزیزان نیز اگر نکته یا ترفندی را میدانید که تاکنون گفته نشده خوشحال میشویم که با کامنت گذاشتن آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 1
 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

احمد در شنبه , 23 آبان 1394 گفته :

سلام خسته نباشین
یه سواله فنی
تغداد جمعیت بیشتر از 200 امکان نداره که بشه ؟