دومینیشنز

راهنمای بازی دومینیشنز

چه ملتی را انتخاب کنیم

کدام ملت را برای خود در بازی انتخاب کنیم

یکی از سخت ترین و جبران ناپذیرترین تصمیم هایی که باید در اوایل بازی دومینیشنز بگیرید انتخاب یک ملت یا قوم برای تمدن خودتان است. هفت ملت برای انتخاب وجود دارد که هرکدام از آنها دارای جوانب مثبت و منفی و نیروها، توانمندی ها و پاداش های مخصوص به خود میباشند. من معتقدم به هیچ وجه نباید پیش از اینکه یک تصویر کلی درباره همه ی این قوم ها و همچنین شناختی درباره سبک موردعلاقه ی خود داشته باشید دست به انتخاب بزنید.
اگر شما اکنون که این مقاله را میخوانید هنوز قومی برای تمدن خود انتخاب نکرده اید یک ثانیه را هم از دست نداده و فوراً مطالبی که در ادامه برای معرفی و شناخت بهتر ملت های موجود در بازی نوشته شده است را مطالعه کنید.
چینی

پاداش : افزایش تعداد شهروندان (۱+) و اهدای ۱ مدافع اضافی در مرکز شهر در هر عصری
نیروی منحصر به فرد : چو کو نو (Chu Ko Nu) – حملات سریعتر
مزایا : یک ملت خوب برای متعادل نگه داشتن بازی و همچنین نیروهای دفاعی خوب و بیشتر، کارگرهای اضافی نیز باعث میشود کارها را سریعتر پیش ببرید
معایب : نیروهای نظامی منحصر به فرد آن در مقایسه با سایر قوم ها چندان شگفت انگیز نیست و در اصل شما تفاوت زیادی را در هنگام حملات احساس نخواهید کرد. همچنین نیروی دفاعی بیشتر نیز تفاوت زیادی به حساب نمی آید!
بریتانیایی (انگلیسی)

پاداش : افزایش منابع سرقت رفته در حملات به میزان ۵%
نیروی منحصر به فرد : لانگبومن (Longbowman) – دارای محدوده ی حمله ی بهتر (بهترین در بازی)
مزایا : اگر شما دوست دارید تا بصورت مداوم حمله کنید، ترکیبی از لانگبومن و پاداش های این قوم باعث میشود تا بتوانید کمی سریعتر در بازی پیشرفت کنید. ۵ درصد ممکن است زیاد نباشد اما هرچه که بیشتر حمله می کنید و بیشتر در بازی پیش می روید تاثیر آن را حس خواهید کرد.
معایب : شما باید به یک بازیکن فعال تبدیل شوید و روند حمله کردن خود را نگه دارید. شما هیچ پاداشی در دفاع ندارید بنابراین اگر یک طراحی پایه ی درست و مناسبی نداشته باشید ممکن است هر مقدار اضافی که در حملات به دست آورده اید را به راحتی از دست دهید.
فرانسوی

پاداش : کاهش مدت زمان لازم برای آموزش ارتش به میزان ۱۵%
نیروی منحصر به فرد : شوالیه (Chevalier) – واحد سوارکار با میزان سلامت بالا و سرسخت بودن جهت افتادن بر زمین
مزایا : عالی برای بازیکنان تهاجمی، با استفاده از ویژگی کاهش زمان آموزش نیروها میتوانید تعداد دفعات زیادی در روز به حمله بپردازید. همچنین شوالیه خود یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی در این بازی با میزان سلامت بالاست. به هرکس اجازه میدهد که بیشتر زنده بماند و باعث تخریب بیشتر نیروها و بناهای دشمن خواهد شد.
معایب : به جز این واقعیت که پاداشی برای دفاع وجود ندارد واقعاً دیگر نمیتوان از این قوم ایرادی گرفت!
آلمانی

پاداش : کاهش زمان استراحت نیروهای پشتیبانی به مدت ۵ ثانیه و افزایش ۱۰۰ درصدی زمان تجمع
نیروی منحصر به فرد : خرابگر (Vandal) – نسبت به سایر نیروها باعث آسیب بیشتر می شود
مزایا : به شما اجازه میدهد تا هوشمندانه به سمت دشمنان هجوم ببرید و نیروهای خود را دقیقاً جایی ارسال کنید که می خواهید. در صورتی که با هوشمندی بازی کنید آنها میتوانند به سرعت ساختمان های دفاعی یا منابع را به پایین بکشند.
معایب : اگرچه استفاده از Rally یا نیروهای پشتیبانی به عنوان یک مزیت در جنگ حساب میشود بطوریکه نیروهای نظامی را هوشمندانه قرار میدهد اما ممکن است شما خودتان فعال و حرفه ای بوده و بخواهید از استراتژی های مخصوص به خودتان در بازی استفاده کنید پس این پاداش به شما کمک زیادی نخواهد کرد.
یونانی

پاداش : بازپرداخت %۵ از هزینه ی ارتقاء پس از تکمیل فرآیند ارتقا و همچنین قابلیت آپگرید رایگان برای زیر ۱۵ دقیقه (۵ دقیقه ی اضافی برای هر عصر)
نیروی منحصر به فرد : کامپنیون (Companion) – سلامت و تخریب اضافی در مقایسه با سایر نیروها
مزایا : منابع اضافی که پس از آپگریدها به دست می آورید در پیشرفت سریعتر به شما کمک می کند درحالیکه نیروی نظامی مخصوص آن هم بطور کلی مناسب و معقول است.
معایب : عدم وجود مزایایی در زمینه ی حمله یا دفاع و همچنین ارتقاء رایگان به مدت ۱۵ دقیقه در برابر ده ها ساعت انتظار کاملاً بی فایده و ناچیز به شمار میرود.
ژاپنی

پاداش : شلیک ساختمان اصلی به مهاجمان و افزایش قراردادها به میزان %۲۵
نیروی منحصر به فرد : بوشی (Bushi) – اعمال آسیب بیشتر
مزایا : برای یک استراتژی دفاعی و حفاظت از شهر بسیار خوب است. علاوه بر این ۲۵& معاهده های بیشتر به شما کمک میکند تا برای مدت طولانی تری منابع خود را نگه دارید.
معایب : من واقعاً نمی توانم هیچ عیبی پیدا کنم. شاید نداشتن پاداش برای حمله عیب به شمار بیاید؟
رومی

پاداش : افزایش ۱۰ درصدی حداکثر اندازه ی ارتش
نیروی منحصر به فرد :لژیون (Legion) – سلامت بیشتر از سربازان عادی
مزایا :ارتش بزرگتر اجازه میدهد که در حملات بهتر عمل کنید. علاوه بر اینکه لژیون نیز جهت افزایش زندگی طولانی تر نیروها و همچنین تخریب بیشتر دشمن نقش زیادی دارد.
معایب : به منظور دریافت پاداش های مفید نیاز است که شما بیشتر حمله کنید. همچنین باید منابعی بیشتر از حد متوسط داشته باشید تا بتوانید ارتش بزرگتری بسازید.
خب اینها همه ی چیزهایی بود که میشد درباره ملت های بازی دومینیشنز ذکر کرد. من معتقدم که اکثر این کشورها واقعاً سرسخت هستند و هرکدام از مزایا و معایب آنها میتواند آنها را به بهترین گزینه برای انتخاب تبدیل کند. من شخصاً نیروی رومی ها را برای تمدن خودم انتخاب کردم و از پاداش هایی که در اختیارم میگذارد خوشحال هستم. همچنین ژاپنی ها نیز از بهترین گزینه ها هستند که با داشتن عهدنامه های صلح باعث میشود به مدت طولانی تری تحت حفاظت بمانید و کنترل بهتری بر روی بازی داشته باشید. بدون شک چینی ها و یونانیان نیز انتخاب های خوبی هستند.
راستی شما چه فکری میکنید؟ ملت موردعلاقه ی شما در بازی دومینیشنز کدام است؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 17
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

Javad در جمعه , 21 اسفند 1394 گفته :

دوستان ما یه آلیانس یا همون گروه تو این بازی داریم خوشحال میشیم اگه بیاید عضو گروه ما بشین ،پشیمون نمیشید لول مهم نیست فقط فعال بودن مهمه یه روز در میان هم وار استارت میخوره اسم گروه:Iran zamin

Hossein در پنج شنبه , 23 اردیبهشت 1395 گفته :

ممنون از سایت خوبتون می خواستم ببینم که امکان داره تمدن ایرانی تواین بازی بیاد

admin در جمعه , 24 اردیبهشت 1395 گفته :

سلام دوست عزیز فکر نکنم به بازی تمدن ایران اضافه بشه

Hossein در چهارشنبه , 29 اردیبهشت 1395 گفته :

میشه بگین کدوم تمدن از همه بهتره ممنون می شم

یونس در سه شنبه , 11 خرداد 1395 گفته :

ببخشید تمدن کره اضافی شده درموردش مطلب ننوشتید ممنون میشم اضافش کنید

admin در سه شنبه , 11 خرداد 1395 گفته :

سلام به زودی به مطلب اضافه میشه

یونس در پنج شنبه , 13 خرداد 1395 گفته :

ببخشید بین تمدن های چین

یونس در پنج شنبه , 13 خرداد 1395 گفته :

ببخشید بین تمدن های چین و ژاپن و کره به ترتیب از اول تا سوم بهتر هستند

Mohammad love در دوشنبه , 28 تیر 1395 گفته :

متن خود را بنویسید…من دارم ى کلن ميزنم،هدف دور هم بودن و لذت بردن از بازيه،ن جنگ سر برد و باخت،خاستين بياين،اسم کلنم
Iran.niru biad

حسین در شنبه , 23 مرداد 1395 گفته :

?????? به ما در Persian Dynasty بپیوندید ??????

AMIR HOSIEN K در دوشنبه , 25 مرداد 1395 گفته :

ستراتزی حمله<توپ/اسب سوار دفاعی زن/ارچر/2چرخدنده/1جون/تو مرسنری کمپ فیل /سواره ایرانی/اگر این سربازارو ندارید بیاید گروهمونARIA KING

AMIR HOSIEN K در سه شنبه , 2 شهریور 1395 گفته :

سلام تو کلن ما 5نفر اول کولیدر 5نفر دوم پیشکسوت میشن برا کولیدری فقط 1 نفر مانده

Mohammad در جمعه , 2 مهر 1395 گفته :

یه سوال داشتم خاهشن خیلی زود جواب بدید الان یه روزه تمدنمو انتخاب نکردم.میخاسم بدونم در اینده صلاح و افرادو تجهیزات واسه هر قومی فرق میکنه یا همشون یکین؟مثلا فرانسه ارتقاش بدی توپ داره ژاپن و روم هم مثه فرانسس تجهیزاتش یا هرکدوم تجهیزات مخصوص له خودشونو دارن؟؟ خاهشن زود جواب بدید که من تمدنمو انتخاب کنم مرسی

حسین حیدری در پنج شنبه , 8 مهر 1395 گفته :

سلام. من بازی DomiNations asia رو نصب کردم الان آپدیت میخواد نمیشه از گوگل پلی برداشت واسه همین از سایت های دیگه برداشتم بازم همون پیغامو نشون میده. Domi nations معمولی هم کلا با این فرق داره نصب کردم اکانت منو نشناخت و از اول شروع کرد. لطفا راهنماییم کنید.

محمد علی در یکشنبه , 16 آبان 1395 گفته :

سلام به گروه تماما” ایرانی بپیوندید ARIA KING

Prince در شنبه , 20 آذر 1395 گفته :

ممنون از مطالب عالیتون خیلی کمک کرد.دوستان بیاین آلیانس ما همیشه فعالیمangelsOFpersian

منصور در یکشنبه , 21 آذر 1395 گفته :

باسلام خدمت دوستان عزیز،من یه اکانت domination درست کردم و الان میخام بازی رو از اول بیارم و از آسیا یه تمدن جدید رو انتخاب کنم ولی هرکاری میکنم بازی از اول نمیاد،موندم چیکارکنم اگه میشه کمک کنید،ممنون میشم