بدون شک شما نیز حداقل نام رقیب جدی بازی کلش اف کلنز یعنی دومینیشنز را شنیده اید که در مدتی کوتاه توانسته میلیون ها بازیکن را به خود اختصاص دهد. پس بر آن شدیم تا سری آموزش های این بازی پرطرفدار را برای اولین بار به زبان فارسی برایتان منتشر کنیم. در این مطلب قصد داریم بصورت کلی بخش ها و نکات اصلی بازی را شرح دهیم و در پست های بعدی به ترفندها و نکات حرفه ای تر و اختصاصی تر بپردازیم تا بتوانید با استفاده از آنها هرچه سریعتر در بازی پیش بروید و رقبای خود را جای بگذارید. همچنین لازم است که جدیدترین نسخه ی بازی بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب باشد که میتوانید همواره از این لینک آخرین ورژن دومینیشنز را دانلود نمایید.


بخش های اصلی

در صفحه ی اصلی بازی همواره علامت هایی وجود دارد که باید با آنها آشنا باشید. در اینجا به معرفی مختصر هرکدام از این علائم میپردازیم.

 1. این بخش برای حمله کردن است و با لمس آن وارد صفحه ای خواهید شد که میتوانید بصورت ماجرایی به مراحلی که خود کمپانی طراحی کرده است حمله کنید و یا به نبرد با سایر بازیکنان در جهان بپردازید.
 2. میزان ساعاتی که در صلح هستید نمایش داده میشود. منظور از صلح این است که در این ساعات کسی نمیتواند به شهر شما حمله کند که البته پس از هر حمله ی شما این حفاظت از بین میرود.
 3. در این قسمت پیام های شما نمایش داده میشود و همچنین میتوانید جزئیات حملات صورت گرفته در اکانت خود را مشاهده کنید و یا به بازبینی آنها بپردازید.
 4. این بخش مختص چت هست و با لمس آن یک نوار کناری از سمت چپ باز میشود که در آن میتوانید به گفتگو با سایر اعضای اتحاد خود پرداخته و یا درخواست های نیرو را مشاهده کنید.
 5. ماموریت ها و چالش های بازی که با به اتمام رساندن آنها میتوانید مقدار معینی تاج دریافت کنید نمایش داده میشود.
 6. علامت پیر بازی است که راهنمایی هایی را در هر مقطع در اختیار شما میگذارد و با عمل به راهنمایی های او تاج هایی دریافت می کنید.
 7. میزان سکه های طلای شما اینجا نمایش داده میشود
 8. مقدار غذای موجود در شهر شما را نشان می دهد
 9. تعداد تاج هایی را که دارا هستید نمایش می دهد
 10. تعداد کارگران شهر شما و تعداد آنهایی را که در حال کار نیستند نشان میدهد
 11. این قسمت حاوی نام شهر، لول شما در بازی و عصر و تمدن شما است
 12. این بخش نشان دهنده ی لیگی که در آن حضور دارید و تعداد مدال های شما میباشد
 13. همانطور که از علامتش پیداست با لمس آن وارد بخش تنظیمات بازی خواهید شد
 14. در این قسمت میتوانید به محیطی که مخصوص طراحی پایه ی شهر شما است وارد شوید
 15. در این بخش میتوانید محتوای انبارهای شهر خود را مشاهده کنید
 16. این همان قسمت فروشگاه است که با ورود به آن ساختمان ها و تجهیزات موجود در بازی به همراه اطلاعاتی از آنها را نمایش می دهد و با پرداختن منابع موردنیاز برای هرکدام میتوانید آنها را بسازید

 

منابع موجود در بازی

چهار نوع منبع در بازی دومینیشنز وجود دارند که عبارتند از :
۱- طلا که میتوان آن را مهمترین منبع بازی دانست که از راه های مختلفی مانند تجارت در بازارچه، راه ها و کاروان ها، معادن طلا، شکار و… به دست آور که برای ساخت تجهیزات دفاعی و ساختمان ها بکار میرود.
۲- غذاها که از طریق کاشت و برداشت درختان و مزارع، شکار، آسیاب ها و… به دست می آید و برای تغذیه سربازان و مبارزان و همچنین نیروهای مهاجم کاربرد دارد.
۳- ابزارهای ویژه مانند چرم ها، شمش ها، پوست و… که باید در انبارهای خود ذخیره نموده و در موقعیت های مناسب از آنها استفاده نمایید.
۴- تاج ها که به سختی به دست می آیند و مهمترین راه کسب آن ارتقا ساختمان ها و نیروها میباشد. اگر با بازی کلش آف کلنز آشنا باشید تاج حکم همان جم را دارد. همانطور که گفته شد تهیه ی تاج ها دشوار است پس در استفاده از آنها نهایت دقت را به خرج دهید تا پشیمان نشوید.


 

نیروهای اصلی بازی

در اینجا میخواهیم به معرفی 7 نوع از نیروهای اصلی بازی که نیاز به بازکردن نیست و همه ی بازیکنان به آنها دسترسی دارند صحبت کنیم. همه ی شما نیز میتوانید اطلاعات کاملی را درباره نیروهای نظامی بازی از طریق لمس کردن علامت سوال روی هر نیرو مشاهده کنید اما در اینجا توضیح بیشتری درباره هرکدام از آنها خواهیم داد تا شما بتوانید با ترکیب نیروهای موردنظر خود بهترین حملات ممکن را انجام دهید.

سرباز (Soldier) :

سرباز واحد پایه ی بازی است و در همان ابتدا مفید خواهد بود و این بسته به استراتژی شما دارد که از وی در مراحل بالاتر استفاده کنید یا خیر. زیراکه این نیرو هدف خاصی را ندارد و به هرچه که به سر راه خود هست هجوم میبرد و ممکن است در ابتدا به ساختمان هایی حمله کند که زیاد برای شما مهم نباشد. اما اگر با نیروی پشتیبانی یعنی Rally همراه باشند میتوانند تاثیرات قابل توجهی در حملات بگذارند.

تیرانداز (Bowman) :

خب، تیراندازها دارای محدوده ی آسیب رسانی خوبی میباشند و میتوانند در حملات و به خصوص در مقابل نیروهای پایگاه ورودی بسیار موثر واقع شوند. در صورتیکه Rally نیز با آنها همراه شود میتوانند به راحتی ساختمان های دفاعی دشمن را نابود سازند. از آنجایی که سلامت آنها پایین است باید آنها را دور از میادین اصلی جنگ و نیروهای دشمن نگه دارید تا بتوانند از نقاط دورتر به پرتاب تیرهای خود بپردازند.

مهاجم سوارکار (Horse Raider) :

در صورتیکه به قصد کسب منابع به دشمنان حمله کنید به این نیرو احتیاج زیادی پیدا خواهید کرد و باید تعداد بالایی از آنها را در اینگونه حملات به همراه داشته باشید. یک ارتش از مهاجمین سوارکار بفرستید و آنها مستقیماً به سمت منابع دشمن خواهند رفت و هرچه سریعتر آنها را غارت خواهند کرد. بدون شک همیشه چند عدد از این نیرو را در ارتش خود خواهید داشت.

اسب سوار (Horseman) :

اینها به علت دارابودن سلامت بالا میتوانند نقش طعمه را بازی کنند. بدین صورت که ابتدا آنها را به نبرد روانه می کنید تا در مقابل نیروها و ساختمان های دفاعی دشمن جلب توجه کنند و در حالیکه همه ی آنها در حال مبارزه با این اسب سوارها هستند سایر نیروهای خود را بفرستید تا با خیال راحت به شهر حریف آسیب بزنند.

دیوارشکن (Wall Miner) :

شما همیشه به چند عدد از این دیوارشکن ها نیاز خواهید داشت تا بتوانید به راحتی از دیوارها عبور کنید. درست است که نقش آنها کم است و فقط میتوانند دیوارها را خراب کنند اما در افزایش سرعت بازی و استراتژی شما بسیار موثر خواهند بود.

بالیستا (Ballista) :

یک واحد با آسیب های بسیار بزرگ! اما هدف خاصی را ندارد و تقریباً علیه نیروهای دشمن کار می کند. این نیرو بسیار گران است و فضای زیادی را در ارتش شما اشغال میکند و بیشتر در مواقعی که برای کسب مدال و موفقیت کامل به حمله میروید کاربرد دارند.

ارابه (Supply Cart) :

یکی دیگر از نیروهایی که پای ثابت ارتش شماست و میتواند بسیار مفید باشد. اما درصورتیکه از آنها خوب استفاده کنید! او به سایر نیروها سلامت می بخشد اما خودش از سلامتی کمی برخوردار است. به نظر من اگر شما نمیتوانید بدون آن به حمله بپردازید تعداد 2 ارابه در هر ارتشی نرمال باشد.


انتخاب یک قوم برای تمدن خود

یکی از مهمترین کارهایی که باید در هنگام انتقال از دوره ی برنزی به عصر آهن انجام دهید انتخاب یک قوم از میان 7 ملت متفاوت موجود خواهد بود. این انتخاب به دلیل جبران ناپذیر بودن بسیار با اهمیت خواهد بود و باید تمام دقت خود را در انتخاب تمدن خود به کار گیرید (البته در بروزرسانی جدید بازی در عصر قرون وسطی میتوانید با ساخت یک انقلاب استثنائاً تمدن خود را تغییر دهید). از آنجایی که هر ملت دارای ویژگی ها و نیروهای منحصر به فرد خودش است و هرکدام از آنها مزایا و معایبی دارند تصمیم گرفتیم که در یک مقاله ی مجزا به شرح و معرفی کامل همه ی آنها بپردازیم تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. مقاله گفته شده را میتوانید از ایـــن لینــــک مشاهده کنید.


 

اتصال اکانت بازی به گوگل پلاس

جهت حفظ اطلاعات اکانت حتماً باید به یک اتصال گوگل پلاس یا فیسبوک متصل شوید وگرنه در صورت بروز مشکلی نظیر پاک شدن بازی یا مشکل در اجرای آن کلیه زحمت های شما به هدر میرود. پس بهتر است در همان ابتدای نصب بازی اتصال به اکانت گوگل را انجام دهید. بدین منظور کافیست وارد بخش تنظیمات شده و بر روی دکمه ی گوگل پلاس کلیک کنید. بدین منظور اگر از قبل دستگاه شما متصل به یک اکانت گوگل باشد بازی بصورت خودکار با آن همگام سازی خواهد شد و نوشته ی سبز رنگ Connected نمایش داده میشود. لازم به ذکر است برای این کار باید نرم افزار گوگل پلی بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب شده باشد.


 

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 1
 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

Masuod7347 در سه شنبه , 9 آذر 1395 گفته :

سلام دوستان اگه دنبال کلن خوب میگردین بیان کلن persian.hunters تا در کنار هم پیشرفت کنیم.فقط فعال باشید