آموزش مقدماتی بازی پوکمون گو Pokémon Go

آموزش بازی پکمون گو اندروید

چگونه اولین پوکمون خود را شکار کنید

مقدمات آموزش بازی پوکمون گو

بدون شک اکثر مردم نام پوکمون، این شخصیت بامزه بازی های نیتندو، به گوششان خورده است. کمپانی نیتندو توانسته با طراحی جدیدترین بازی خود یعنی Pokémon Go همه را حیرت زده کند و پس از چندین دهه، بار دیگر نام خود را در عرصه ی بازی سازی بدرخشاند. پوکمون گو کاملاً با بازی های این شرکت در دهه 1990 تفاوت دارد و این بار، پوکمون ها به جهان واقعی که ما در آن زندگی می کنیم آمده اند. در ادامه ی مطلب تمام نکاتی که باید برای شروع بازی بدانید را شرح خواهیم داد و مطمئن باشید بصورت کامل با نحوه ی بازی آشنا خواهید شد. اگر هم هنوز بازی را بر روی اسمارت فون خود نصب نکرده اید، می توانید به لینک زیر مراجعه کرده و آخرین نسخه ی بازی را برای سیستم عامل اندروید دریافت نمایید.

برای دانلود پوکمون گو به این لینک مراجعه کنید


پوکمون گو (Pokémon Go) چیست؟

 

اگر در غار زندگی می کنید یا زبانم لال اینترنت خود را برای آخر هفته خاموش کرده باشید، ممکن است خبر عرضه رسمی جدیدترین بازی نیتندو و بمب خبری سایت های گیم و تکنولوژی را نشنیده باشید. بازی که توانسته در کمترین زمان ممکن به یکی از محبوب ترین بازی های دستگاه های اندروید و آی او اس تبدیل شود.

اصول اولیه و سنتی بازی های پوکمون در این نسخه نیز رعایت شده است. یعنی جذب پوکمون، مبارزه در باشگاه، استفاده از آیتم ها و رشد موجودات خود اما با یک تفاوت کاملاً دیوانه وار! همه ی این ها در دنیای واقعی صورت می گیرد. یعنی باید جهت تعیین مکان کاراکتر مجازی بازی، به جای ضربه زدن روی صفحه یا استفاده از پد خودتان وارد خیابان ها شده و شروع به قدم زدن کنید. در دنیای واقعی. دیوانگی است، می دانیم!

احتمال این هم وجود دارد که هیچ چیز درباره پوکمون ها ندانید. هیچ مشکلی نیست و حتماً نباید برای لذت بردن از این بازی، طرفدار نسخه های قبلی آن هم باشید. این مطلب برای شما آماده شده است و با خواندن ادامه ی آموزش و چندین بار تمرین، به یکی از معتادان بازی Pokémon Go تبدیل خواهید شد. خیالتان راحت!

 


مقدمات آموزش بازی پوکمون گو Pokémon Go

 

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-1

حتماً پیش از اینکه در بازی پوکمون گو غرق شوید می خواهید درباره نحوه ی بازی مطلع شوید. این بدین معنی است که نیاز به شناخت جهان، مکانیزم آن، آیتم ها، چگونه دسترسی به Pokédex و … دارید.

برای ثبت نام در بازی، نیاز به استفاده از حساب کاربری گوگل یا ساخت اکانت در باشگاه پوکمون (Pokémon Trainer Club) دارید. پوکمون گو تمام اطلاعات بازی شما را بر روی سرورهای خود ذخیره خواهد کرد. در نتیجه قادر خواهید بود در هر مکان و هر زمانی به ادامه بازی خود بپردازید.

پس از ثبت نام، نیاز است که آواتار دیجیتالی خود را شخصی سازی نمایید. یعنی جنسیت، رنگ چشم، رنگ مو، پیراهن، کلاه، شلوار، کفش، استایل کوله پشتی و سایر ویژگی های شخصیت مجازی خود را انتخاب نمایید. پس از اینکه کار شخصی سازی کاراکتر خود را تمام کردید، وارد صفحه اصلی بازی یعنی نقشه پوکمون گو خواهید شد.

اساساً، منطقه اصلی این بازی یک نسخه انیمیشن شده از گوگل مپ می باشد. شما جاده های بدون نام اطراف خود، علف ها و برگ ها و همچنین نشانه های محلی به نام PokéStops و Pokémon Gyms را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در جهان واقعی قدم می زنید، آواتار موجود در بازی نیز همین کار را انجام خواهد داد. در حین قدم زدن باید به صفحه نمایش گوشی خود نگاه کرده و بلافاصله پس از اینکه پوکیمونی با جنبیدن کوچکی ظاهر شد، بر روی آن ضربه بزنید تا به تسخیر شما در آید. گزینه های موجود در صفحه اصلی به شرح زیر می باشند :

  • آیکون بازیکن (Player Icon) : در گوشه ی پایین سمت چپ صفحه، آیکون بازیکن خود را مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن روی آن، اطلاعات کاراکتر شما و همچنین لیستی از دست آوردهای بازی نمایش داده می شود.
  • کوله پشتی (Backpack) : این جایی است که تمامی آیتم های جمع آوری شده در طول ماجراجویی شما، در آن ذخیره شده اند.
  • پوکدکس (Pokédex) : در این بخش می توانید فهرستی از پوکمون های خود را با اطلاعات کاملی از گونه ی آنها مشاهده کنید.
  • پوکمون (Pokémon) : در اینجا، می توانید تمامیی پوکمون هایی که در اختیار دارید را ببینید.
  • پوکمون های اطراف (Nearby Pokémon) : بر گوشه ی پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید تا پوکمون های نزدیک به خود را مشاهده کنید.


جزئیاتی که باید از پوکمون ها بدانید چیست؟

 

چه تاکنون با این موجودات بامزه آشنا نشده باشید و چه از دوران کودکی با آنها بزرگ شده باشید فرقی ندارد، به سرعت پس از شروع بازی با آنها آشنا خواهید شد. در اول بازی شما تتنها قادر خواهید بود پوکمون اصلی نیتندو را که در رنگ های قرمز، آبی و زرد یافت می شود، شکار کنید. البته انتظار می رود که در نسخه های بعدی بازی این شخصیت ها گسترش پیدا کرده و همچنین برخی باگ های موجود رفع شود.

در هر صورت، هرچه که بیشتر در بازی پیش بروید با پوکمون های جدیدتری و با شکل ها و سایزهای مختلف آشنا خواهید شد. هم اکنون بیش از 100 پوکیمون مختلف برای شکار کردن وجود دارد و می توانید این موجودات را در انواع برقی، سنگی، خاکی، پرواز، عادی، شبح، آبی و… پیدا کنید.

هر منطقه ی جغرافیایی دارای پوکیمونی از یک نوع خاص ی باشد و برخی از این موجودات سخت تر از بقیه شکار به دام می افتند. بنابراین به مکان های مختلف رفته و نوع های جدیدتری را امتحان کنید. برای مثال می توانید به دریاچه، ساحل و… رفته تا پوکمون های آبی را به دست بیاورید و یا منتظر بمانید تا در یک رخداد، شانس خود را برای شکار یک پوکمون پری محک بزنید.

 


چگونه اولین پوکمون خود را شکار کنید؟

 

همانند تمام بازی های پوکمون، در آغاز اولین ماجراجویی خود می توانید یک پوکیمون را برای شروع با آن، انتخاب نمایید. در ابتدای بازی و بعد از اینکه آواتار خود را سفارشی سازی کردید، چند پوکیمون در جلوی شما ظاهر می شوند. شما می توانید از میان پوکمون های Bulbasaur، Charmander یا Squirtle انتخاب کنید و بعد از شکار یکی از آنها، دو نوع دیگر ناپدید خواهند شد.

اما صبر کنید، در اینجا ترفندی وجود دارد و اگر سه چهار بار از محل کنونی خود دور شوید یک نوع دیگر به نام Pikachu را مشاهده خواهید کرد.

 


چگونه پوکمون های بعدی خود را شکار کنید؟

 

پس از اینکه بازی را شروع کرده و پوکمون های تمرینی خود را شکار کردید، نوبت به شکار سایر پوکمون ها می رسد. شما می توانید با قدم زدن فیزیکی در خیابان های اطراف خود، پوکمون های وحشی را پیدا و اسیر کنید. با توجه به مناطق پرجمعیت، پوکمون ها بیشتر در پوک استاپ ها (PokéStops) یافت می شوند. پس هرچه پوک استاپ های بیشتری در اطراف شما باشد نشان دهنده ی پوکمون های بیشتری است. مناطق توریستی و شلوغ را هم از دست ندهید.

همانطور که در حال راه رفتن هستید، آواتار موجود در بازی نیز با استفاده از نقشه GPS حرکت خواهد کرد. وقتیکه یک پوکیمون به اندازه کافی نزدیک باشد، آن را بصورت پاپ آپ بر روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. بنابراین باید در هنگامی که راه می روید یک نگاهی هم به صفحه ی گوشی بی اندازید اما نه تا حدی که خطری برایتان به وجود بیاید. خوشبختانه وقتی که یک پوکمون در نزدیکی شما رویت شود، بازی با ویبره و صدا شما را مطلع خواهد کرد. پس نیازی نیست آنقدر خود را درگیر صفحه نمایش کنید که در قدم زدن خود مشکل پیدا کنید و می توانید گوشی را در کنار خود نگه دارید.

پس از اینکه هشداری مبنی بر رویت پوکمون دریافت کردید، می توانید به یک جای امن رفته (برای مثال اگر در حال راه رفتن در جاده هستید) و با ضربه زدن بر روی پوکمون نمایش داده شده، آن را شکار کنید. اگر پوکیمون را مشاهده نکردید، به اطراف چرخیده و در نزدیکی خود به دنبال آن بگردید. نشانه هایی در صفحه، نمایش داده می شوند که شما را به محل دقیق پوکمون هدایت می کنند.

بعد از اینکه یک پوکمون پیا کردید، وقت آن است که با پرتاب پوک بال (Poké Ball) به سمت او، سعی به شکار کردنش کنید. نشانه گیری به این صورت است که روی توپ ضربه زده تا یک دایره ی درخشان به دور پوکیمون ظاهر شود. وقتی که دایره به کوچکترین حالت خود رسید با تکان دادن نوک انگشت خود، پوک بال را مستقیماً به سمت او کشیده و بلافاصله انگشتتان را رها کنید تا پوکیمون به دام افتاده و تحت کنترل شما در آید.

 

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-7

 

البته همه ی پوکمون ها اینقدر آرام نیستند و همواره به این سمت و آن سمت جنبش دارند در نتیجه ممکن است توپتان خطا رفته و نیاز باشد پوک بال دیگری خرجشان کنید. همچنین هرچه در بازی پیش بروید پوکمون ها قوی تر شده و در نتیجه پوک بال های قدرتمندتری می طلبند. اگر دایره ی دور پوکمون موردنظر به رنگ سبز در بیاید احتمالاً مشکلی برای شکار آن نخواهید داشت. اگر زرد باشد شانس تان پنجاه پنجاه است و اگر قرمز باشد باید از چندین پوک بال استفاده نمایید.

چندین بازیکن می توانند یک پوکمون مشابه را شکار کنند، اگر شما و دوستتان بصورت همزمان یک پوکمون را مشابه کنید، هر دوی شما می توانید آن را برای استفاده در مجموعه های جداگانه شکار کنید. شما همچنین می توانید آیتم های ویژه ای را برای جذب پوکمون در محل کنونی خود استفاده کنید. برای مثال با استفاده از این آیتم ها می توانید پوکمون ها را به مدت 30 دقیقه تحریک به نزدیک شدن کرده و فریب دهید یا اینکه اگر نزدیک به یک PokéStop هستید از فریب دهنده Lure Patch استفاده کنید. این آیتم باعث می شود که پوکمون ها برای مدت 15 دقیقه متوقف شده و هر بازیکنی قادر به شکار آنها باشد.

 


چگونه می توان از پوک استاپ ها (PokéStops) آیتم های جذاب به دست آورد؟

 

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-2

پوک استاپ ها (PokéStops) یکی از مناطق مهم و نمادین در اطراف منطقه ی شما هستند. آنها می توانند نیمکت های خاص، پلاک های اهدایی، تاسیسات هنری ثابت یا نشانه های تاریخی باشند. آنها نه چیزی بصورت یک نشانه ی توقف خواهند بود و نه در جایی قرار دارند که دور از دسترس عموم باشند.

پوک استاپ ها یک راه آسان برای جمع آوری آیتم ها، تجربه ها و پوک اِگ ها (Poké Eggs) می باشند. این نقاط در نقشه با تیرهای بلند و مکعب آبی بالای آن، نمایش داده می شوند. تا وقتیکه به پوک استاپ ها نزدیک نشده باشید قابل چک کردن نخواهند بود.

وقتی که وارد محدوده ی PokéStop شوید، مکعب آبی رنگ به یک دیسک در حال چرخش تبدیل می شود و می توانید با ضربه زدن بر روی آن، از پوک استاپ مربوطه دیدن کنید. پس از آن، نماد پوک استاپ در یک دایره در وسط صفحه ی نقشه، نمایش داده می شود و در صورت در دسترس بودن اطلاعات تاریخی درباره این اثر، آن را برای شما نمایش می دهد.

دیسک را کشیده و بچرخانید تا آیتم های مختلفی را برنده شوید. این آیتم ها می توانند پوک اِگ (Poké Eggs)، پوک بال (Poké Balls) ، معجون سلامتی و… باشند. همانطور که به لول های بالاتری دست می یابید، قادر خواهید بود آیتم های جدیدی را نیز باز کنید.

پس از اینکه از یک پوک استاپ ملاقات کردید، رنگ آبی نماد آن به بنفش تبدیل شده و مدت حداقل 10 دقیقه قادر به بازدید دوباره از آن نخواهید بود.


چگونه از آیتم های موجود در پوکمون گو استفاده کنیم؟

 

آیتم ها بیشترین استفاده را در این بازی دارند. خود Poké Balls یکی از آیتم های بازی به حساب می آید و از آنها برای شکار پوکمون استفاده خواهید کرد. آیتم های متنوع دیگری نیز وجود دارند که جهت فریب دادن، زنده کردن و سلامت بخشیدن پوکیمون ها پس از جنگ های باشگاهی به کار می روند.

مانند بسیاری از بازی های آنلاین دیگر، شما می توانید این آیتم ها را با پرداخت پول واقعی و تبدیل آن به PokéCoins خریداری کنید. البته خریداری آیتم ها ضروری نبوده وی می توانید با مراجعه به توقف گاه های بازی یعنی PokéStops، آیتم های موردنیاز را کسب کید.

شما هیچوقت نخواهید دانست در اطراف یک پوک استاپ چه چیزهای به دست خواهید آورد اما مطمئناً همیشه سودمند خواهند بود. هر آیتم، در بازی استفاده مخصوص به خود را دارد. تخم مرغ های شانسی (Lucky Eggs) تجربه و دست آوردهای شما را برای 30 دقیقه ی آینده دو برابر خواهند کرد. Lure Patches پوکمون را به سمت یک پوک استاپ می کشد. Razz Berries شکار گونه ای مخصوص از پوکمون ها را آسان تر خواهد کرد. Poké Eggs پوکمون جدیدی ایجاد می کند و Incense می تواند پوکمون ها را فریب دهد.

 


چگونه پوک اِگ ها (Poké Eggs) را پرورش دهیم؟

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-3

همانطور که در جهان قدم می زنید و آیتم هایی را در PokéStops به دست می آورید ممکن است خوش شانس باشید و یک تخم پوکمون (Poké Egg) کسب کنید. این تخم ها به یک پوکمون جدید تبدیل خواهند شد اما برای رشد و از تخم در آمدن آنها نیاز به انجام چندین مرحله می باشد.

وقتیکه یک تخم به دست می آورید شما یک دستگاه انکوباتور برای پرورش آن پاداش می گیرید. شما بازی را با یک انکوباتور که بصورت نامحدود قابل استفاده است، شروع می کنید. اما اگر قصد دارید چند تخم را بصورت همزمان پرورش دهید، می توانید دستگاه های بیشتری را خریداری کنید.

وقتیکه تخم پوکمون در دستگاه است، شما نیز باید بصورت فیزیکی مسافتی را راه بروید. این مسافت با توجه به نوع تخم پوکمونی که در دست دارید متفاوت خواهد بود و حداقل 2 کیلومتر و حداکثر 10 کیلومتر خواهد بود. بله، نیاز است که راه بروید و ورزش کنید. البته در همین حال باید به فکر شارژ گوشی خود نیز باشید! راستی اگر ذهنتان به این سمت رفته که با استفاده از سوار شدن در ماشین و پیمودن مسافت تقلب کنید، سخت در اشتباهید و این کار امکان پذیر نیست 🙂


چگونه سطح پوکمون ها را بالا برده و آنها را تکامل دهید؟

 

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-4

تکامل کاراکترها در این بازی به همان شیوه ی بازی های کلاسیک نیتندو نخواهد بود و پوکمون ها پس از جنگ و پیروزی در برابر پوکمون های سایر مربیان، قوی تر نشده و یا لول شان بالاتر نخواهد رفت.

در عوض، شما باید بصورت تکراری پوکمونی که قصد تقویت آن دارید را شکار کنید. هرچه تعداد پوکمون از یک نوع بیشتر باشد، آن نوع قوی تر خواهد شد. شما همچنین می توانید آنها را با یک کَندی (Candy) به سراغ پروفسور بفرستید اما توجه داشته باشید که پس از آن هرگز نمی توانید نسخه قبلی را برگردانید.

هنگامیکه به اندازه کافی از نوع موردنظر خود پوکمون جمع کردید، قادر خواهید بود با استفاده از کَندی های خود نسبت به تکامل آنها اقدام کنید. Candy یک پوکمون خاص است و می تواند برای بالا بردن لول سایر پوکمون ها و طی کردن زنجیره ی تکاملی مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر این شما در مراحل بعدی تکامل قادر خواهید بود، ویژگی های CP و HP پوکمون های خود را افزایش دهید. CP نشان دهنده ی قوی بدون یک پوکمون در طول حملات است در حالیکه HP میزان خسارتی را که یک پوکمون قادر به تولید آن است، نشان می دهد.


چگونه به یک تیم پیوسته و با سایر بازیکنان مبارزه کنیم؟

 

وقتیکه به لول 5 برسید و از یک باشگاه (Gym) دیدن کنید، قادر خواهید بود به یکی از تیم های رنگی Instinct (زرد) ، Mystic (آبی) و یا Valor (قرمز) درخواست عضویت ارسال کنید.

برخلاف سایر بازی های نیتندو، تیمی که انتخاب می کنید بر روی خشونت پوکمون ها تاثیری نخواهد گذاشت اما برای نبردهای باشگاهی اهمیت دارد. بعد از اینکه یکی از تیم ها را انتخاب کردید، به میلیون ها بازیکن دیگر آن در سراسر جهان خواهید پیوست و باید با کمک همدیگر برای موفق تر بودن تیم خود تلاش کنید.

تیم ها می توانند با پیوستن شما و دوستانتان بر روی جهان تاثیر بگذارند. شما و تیم خود، باشگاه ها را ارتقاء خواهید بخشید و می توانید از این راه Pokécoins و Stardust به دست آورید که خود باعث بالا رفتن سطح شما و تکامل پوکمون هایتان خواهد شد.

 

Beginner's-guide-How-to-play-Pokémon-Go-5

همچون پوک استاپ ها، باشگاه نیز در واقع نشانه هایی در جهان واقعی هستند و همه ی نبردهای پوکمونی در آن محل های مشخص اتفاق خواهد افتاد. شما می توانید مدعی آنها برای خود و تیم تان شوید و یا به یک باشگاه از پیش تعیین شده کمک کنید تا لول خود را بالا ببرد. اگر رنگ تیم شما به همان رنگ باشگاه مشخص شده است، می توانید وارد باشگاه شده و به کارهای تیمی خود بپردازید. اگر باشگاه برای تیم حریف است، نیاز است که به مبارزه با آنها پرداخته و از خود دفاع کنید.

باشگاه وقتی اعتبار کسب می کند که شما پوکمون خود را در یکی از نقاط تحت کنترل تمرین دهید و وقتی اعتبار از دست می دهد که در نبرد با تیم های حریف شکست بخورید. باشگاه می تواند از امتیازات کسب شده برای افزایش اعتبار و در نتیجه بالا بردن لول خود استفاده کند. هرچه که لول یک باشگاه بالاتر باشد، تعداد رهبرهای آن نیز به همان مقدار افزایش خواهد یافت. برای مثال اگر در یک باشگاه با لول 3 باشید، قادر به انتخاب 3 رهبر برای باشگاه خواهید بود که باعث می شود مخالفت با تیم جهت سرنگونی آن، سخت تر شود.

ورود به یک باشگاه باعث می شود که از یک مینی بازی سرگرم کننده ی جدید لذت ببرید که در آن پوکمون های شما و حریف به مقابله با همدیگر می پردازند. در طول حمله شما سه گزینه در اختیار خواهید داشت: شما می توانید برای حمله بر روی صفحه ضربه بزنید، برای وارد کردن یک حمله ویژه بر روی صفحه ضربه زده و انگشت خود را نگه دارید و یا جهت جاخالی دادن انگشت خود را به سمت راست یا چپ بکشید. همچون بازی های قدیمی پوکمون ها، هدف از مبارزه، رساندن قدرت حریف به صفر است.

برای به دست آوردن کنترل یک باشگاه نیاز است که به نبرد با تمام لیدرهای آن پرداخته و در همه ی این جنگ ها پیروز شوید. این ایده واقعاً جالب به نظر می رسد و نظیر آن را در سایر بازی های اندرویدی مشاهده نکرده ایم.

با پیوستن به یک باشگاه تنها به تیم خود کمک نمی کنید، بلکه خودتان نیز PokéCoins دریافت خواهید کرد. هر 20 ساعت می توانید به فروشگاه مراجعه کرده و سکه های خود را جمع  آوری کنید. میزان این سکه ها بر اساس این خواهند بود که اخیراً در چند باشگاه مشغول بوده اید.

خُب، نکات اساس و پایه ی بازی پوکمون گو Pokémon Go همینجا به پایان می رسد و پیشنهاد می کنیم خودتان وارد بازی شده و بخش های مختلف آن را امتحان کنید. نظرات و تجربیات خود درباره این بازی را با ما نیز در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 31
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

sam در یکشنبه , 27 تیر 1395 گفته :

ببخشید من چطور ثبت نام کنم ؟
من توی انتخاب کشور هر چی می گردم کشور ایران رو پیدا نمی کنم

admin در یکشنبه , 27 تیر 1395 گفته :

سلام هنوز برای کشور ایران باز نشده باید از برنامه کذر از تحریم استفاده کنید

بنده خدا در سه شنبه , 29 تیر 1395 گفته :

من همه کار را انجام دادم برنامه گذر از تحریم هم روشن میکنم بازهم با مشکل روبرو هستم اول فقط یه دونه میاد دیگه نیست و بیشتر موارد با این وجود برنامه اصلا باز نمیشه فکر کنم ما دو مشکل داریم هم از بیرون ت، ح، ر، ی، م، و از داخل ف، ی، ل، ت، ر، بخاطر همین فعلا باید صبر کنیم

پارسا (نویسنده) در سه شنبه , 29 تیر 1395 گفته :

چند روزی ست که سرورهای بازی به دلیل حملات صورت گرفته، قطع هستن
همچنین پیشنهاد می کنیم برنامه ای که برای این کار فعال می کنید رو تغییر بدید، سایر کاربران برای حل مشکل از نرم افزار س*ا*ی*ف+و+ن استفاده می کنند

Amir در پنج شنبه , 31 تیر 1395 گفته :

من وقتی راه میرم شخصیت تو بازی راه نمیده!
چیکار کنم بگید??

م .ک در پنج شنبه , 31 تیر 1395 گفته :

در صفحه بازی من هیچ ایکونی نیست چیکار کنم فقط اواتار و نقشه که اواتار حرکت میکنه ولی به کوله دسترسی ندارم و هیچ ایکن هم ندارم دوربین هم کار نمیکنه ست نمیشه ممنون میشم راه نمایی کنید

پارسا (نویسنده) در پنج شنبه , 31 تیر 1395 گفته :

اصل بازی همون نقشه ای هست که مشاهده می کنید، یک آیکون توپ هم در وسط صفحه قرار داره که اگه روی اون ضربه بزنید میتونید بخش های مختلف رو مشاهده کنید
وقتی شروع به راه رفتن می کنید، آواتار شما هم بر روی نقشه حرکت میکنه، زمانیکه در اطراف شما پوکمون باشه روی همون نقشه نشون داده میشه و در صورت ضربه زدن روی اون، دوربین باز میشه

mehdi در جمعه , 1 مرداد 1395 گفته :

سلام.ابتدای بازی که سه موجود اولیه برای من میاد توی یک منطقه شبیه دریاست و هر چقد روی اونها ضربه میزنم هیچ تغییری نمیکنه و هر چقد راه میرم اصن تکون نمیخوره

پارسا (نویسنده) در جمعه , 1 مرداد 1395 گفته :

درود، از روشن بودن GPS دستگاه اطمینان حاصل کنید

mas در دوشنبه , 4 مرداد 1395 گفته :

سلام من لوام پنج شد، سوالم اینه، ایا میشه خودم باشگاه بزنم؟ چجور باید یه باشگاه پیدا کنم و بش ملحق شم مث پوکمون های پیدا میشه باشگاه؟

پارسا (نویسنده) در دوشنبه , 4 مرداد 1395 گفته :

باشگاه ها نقاطی هستند که در سطح شهر وجود دارند و شما می تونید از روی نقشه پیداشون کنید، باشگاه هایی که برای تیم خودتون باشند بدون مشکلی میتونید بهشون ملحق شده، اما اگه باشگاه برای یکی از تیم های مقابل باشه نیازه که به باشگاه حمله کرده و به مبارزه با پوکمون های موجود در اون باشگاه بپردازید، اگه در تمامی نبردها پیروز بشید باشگاه به تسخیر تیم شما در میاد
نحوه ی حضور در یک باشگاه هم بدین صورت هست که باید یکی از پوکمون های خودتون رو در اون قرار بدید

Amir در دوشنبه , 4 مرداد 1395 گفته :

من تازه بازیو نصب کردم وقتی میرم تو ایمیلمو وارد میکنم رمز هم میزنم ولی به دلیل شلوغی سرور نمیانره چیکاز کنم یکی جواب بده

پارسا (نویسنده) در سه شنبه , 5 مرداد 1395 گفته :

مشکلی است که اخیراً به وجود اومده و تنها راه حل پشت سر هم امتحان کرد هستش، سازندگان بازی در تلاش برای رفع مشکل هستند

Alireza در چهارشنبه , 6 مرداد 1395 گفته :

من نصب کردم ولی وقتی از طریق جیمیل میرم این ارور رو میده
Our server are hambled by your incredible response
we are working to resolve the issue please try again soon
چ کنم

پارسا (نویسنده) در جمعه , 8 مرداد 1395 گفته :

مشکل از سرور بازی هست، دیرتر امتحان کنید

محمد رضا در یکشنبه , 10 مرداد 1395 گفته :

سلام. تا الان حدود ۵۰ عدد پوکیمون جذب کردم که خیلی هاشون تکراری هستن. با پوکیمون های تکراری چیکار کنم؟ این دکتری که گفتین پوکیمون رو پیشش بفرستیم. کجای بازیه….

محمد در یکشنبه , 24 مرداد 1395 گفته :

بزن روش بعد پيين سمت راست دو تا گزينه داره پيينى رو بزن حله

سلطاني در دوشنبه , 11 مرداد 1395 گفته :

باسلام وخسته نباشيد من بازي رونصب كردم وچندتا پوكمن شكاركرده ام ولي الان ديگه هيچ توپي ندارم كه بخوام پوكمن شكاركنم نميدونم بايد چطوري توپ بگير لطفا”راهنمايي كنيد الان امتياز من صفرنشون ميده

پارسا (نویسنده) در سه شنبه , 12 مرداد 1395 گفته :

سلام باید به پوک استاپ های شهرتون مراجعه کنید تا پوک بال رایگان کسب کنید

ناشناس در سه شنبه , 12 مرداد 1395 گفته :

هر جای بازی میزنم راه نمیره چکار کنم
?
لطفا سریع جواب بدید

پارسا (نویسنده) در چهارشنبه , 13 مرداد 1395 گفته :

بازی رو بصورت کامل از داخل تنظیمات بسته و دوباره اجرا کنید یا اینکه یکبار دستگاهتون رو ریستارت کنید
اگه باز هم با مشکل رو به رو بودید از داخل تنظیمات و بخش اپلیکیشن ها بازی پوکمون رو پیدا کرده و در بخش Permissions مطمئن بشید که دسترسی Location فعال باشه
از جمله روش های دیگه هم این هست که در هنگام بازی وای فای رو بزارید روشن بمونه (با اینکه از اینترنت سیم کارت استفاده می کنید)

ستمکار در چهارشنبه , 20 مرداد 1395 گفته :

گدر از تحریم چیه ؟

سعید در چهارشنبه , 20 مرداد 1395 گفته :

سلام من بازی نصب کردم موقعی که از س. ا ی ف .ون استفاده میکنم کانکت میشم بازی میلد بالا برنامش تحریم گذر بسته میشه یا برعکسش باید چیکار کنم؟

سعید در پنج شنبه , 21 مرداد 1395 گفته :

سلام وقتی بازی بالا میاد و میخوام بزنم روی گوگل اکانت بسازم تحریم گذر قطع میشه یا هنوز بازی کامل بالا نیومده قطع میشه چند تایی امتحان کردم بازم همونجوری میشه لطفا راهنمایی کنید مرسی

سینا در شنبه , 23 مرداد 1395 گفته :

سلام من هرچی میزنم ثبت نام کنم میگه TRY againچیکارکنم ممنون

ای بابا در یکشنبه , 24 مرداد 1395 گفته :

سلام من توپ پوکمون تموم کردم هنوز تو مرحله ۴بازی هستم چطوری میتونم توپ پوکمون بخرم برای خرید سکه پوکمون یه سری سایت‌ها هستن که برای خرید رمز حساب کاربری جی میلی که بازی روش هست رو میخوان که راستش من جرات ندارم رمز جی میل خودم رو به کسی که اصلا نمی شناسم بدم میشه راهنماییم کنید

پارسا (نویسنده) در دوشنبه , 25 مرداد 1395 گفته :

خیلی کم پیش میاد کسی قصد خرید واقعی این آیتم ها رو بکنه چونکه می تونید به راحتی آیتم های مختلف بازی از جمله توپ ها رو با مراجعه به پوک استاپ ها، بصورت کاملاً رایگان کسب کنید
از اونجایی که بازی تازه عرضه شده بهتره به اینگونه سایت ها اعتماد نکنید و واقعاً هم نیازی به خرید واقعی توپ نیست

ای بابا در دوشنبه , 25 مرداد 1395 گفته :

دستتون درد نکنه مرسی از راهنمایتون

فرهاد در پنج شنبه , 28 مرداد 1395 گفته :

سلام به همه دوستان
من مشغول بازی پوکیمون گو هستم و به مشکل بزرگی خوردم متاسفانه چند روزه
من هر بار که میرم توی یه pokestop به محض چرخوندنه صفحه پیغام try again later میده بهم
ظاهرا تنها راه بدست آوردن توپ همینه
اما هر بار امین مشکلو دارمو این پیغامو میدهلطفا راهنماییم کنید کلافه شدم چند روزه نتونستم بازی کنم چون توپ ندارم
لطفا بهم ایمیل بزنیدو جواب بدید
ممنونتون میشم

علی در شنبه , 30 مرداد 1395 گفته :

سلام دوست عزیز من هر کاری میکنم و هر جا می رم نه مکعب آبی میبینم تو نقشه و نه چیزای دیگه poke stop. و… نیست اصلا ولی اواتار کاملا دقیق راه ميره ممکنه راهمايي کنید و بگید این مکعب آبی ها و کلا چیزای دیگه ای که تو نقشه هستن و چرا برا من نمایش نمیده یا چطور باید پیداشون کرد. ممنون

پارسا (نویسنده) در دوشنبه , 1 شهریور 1395 گفته :

سلام پوکمون جهت شکار کردن مشاهده می کنید؟ احتمالاً در شهر یا منطقه ای که حضور دارید، پوک استاپ یا باشگاهی وجود نداره که در نقشه مشاهده نمی کنید